Maske koronavirüsü koruyor mu? Maske zararlı mı?  Sosyal medyada on23 binden fazla kişi başlattıkları kampanya ile bundan sonra maske takmayacaklarını açıkladılar. Twitter'da #MaskeyiÇıkarıyoruz etiketiyle başlatılan kampanyaya onbinlerce kişinin destek vermesi şaşırttı.

Sosyal medyada platformu twitterda başlayan #MaskeyiÇıkarıyoruz kampanyasına daha bir gün olmadan 23 bin 300 kişi destek verdi. Kampanyaya katılanlar "maskenin koruyuculuğunun olmadığını ve insan sağlığına zarar verdiğini" iddia ediyorlar.

Sosyal medyada başlatılan kampanyaya mesaj yazanlar toplumun yüzde 80'inin artık virüse ve maskeye maskeye inanmadığını, koronavirüsün küresel bir tiyatro olduğunu iddia ediyorlar. Bazı mesajlarda ise tehlikeli ifadeler yer alıyor.

Korona virüs vakalalrının mutasyonlu virüs nedeniyle artmaya başladığı dönemde başlatılan kampanyanın vaka sayılarını daha da artıracağından endişe ediliyor. 

İŞTE O MESAJLARDAN BAZILARI

MaskeyiÇıkarıyoruz

MaskeyiÇıkarıyoruz

MaskeyiÇıkarıyoruz

Aksu: Kahramanmaraşlı erkekler bakımlarına çok dikkat ediyor Aksu: Kahramanmaraşlı erkekler bakımlarına çok dikkat ediyor

MaskeyiÇıkarıyoruz