Büyükşehir’den devlet okullarına 1.5 milyon liralık spor desteği

Okullara 40 farklı kalemde spor malzemesi yardımında bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2014-2015 eğitim öğretim döneminde sınırlarına yeni bağlanan ilçeleri projeye dahil etti. Bu dönemde 1165 okula 600 bin TL spor malzemesi yardımında...

Büyükşehir’den devlet okullarına 1.5 milyon liralık spor desteği
Okullara 40 farklı kalemde spor malzemesi yardımında bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2014-2015 eğitim öğretim döneminde sınırlarına yeni bağlanan ilçeleri projeye dahil etti.

Bu dönemde 1165 okula 600 bin TL spor malzemesi yardımında bulunan Büyükşehir Belediyesi, 2015-2016 eğitim döneminde bu desteğin kapsamını daha da genişletti. Yeni bağlanan ilçelere ve devlet yatılı okullarına öncelik verilecek yardımlarda, 1455 devlet okuluna 1.5 milyon TL’lik spor malzemesi desteği sağlanması hedeflendi.

Çocuk ve gençleri spora yönlendirmek ve spor altyapılarının oluşması için Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalayacağı protokol çerçevesinde yardımlarının kapsamını daha da genişletmeye hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, spor malzemesinin yanı sıra ihtiyaçlı okullara yeni spor alanları kazandıracak, mevcut spor alanlarını da iyileştirecek. Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda, okullardaki spor alanlarında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında düzenlenecek spor kurslarına da malzeme desteği verecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122