Eyüpsultan stadyum tribünleri yenilenecek

Eyüpsultan stadının seyirci tribünleri dayanıksız, çürük ve göçme tehlikesi tespit edilmesi üzerine, kaymakamlıkça tehlikeli olmasından dolayı bir süre önce kapatılmıştı.

Eyüpsultan stadyum tribünleri yenilenecek

Hazırlanan bir proje sonrasında ise İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi heyetleri seyirci tribünlerde incelemelerde bulundu. Çalışmaların kısa süre içerisinde başlatılması kararı alındı.

Yenilenme çalışmalarında kapalı tribünün yerine, içerisinde soyunma odalarının, duşların, kantin ve ofislerin yer aldığı uluslararası standartta 3 bin koltuk kapasiteli, çelik konstrüksiyondan yeni ve konforlu portatif tribün yapılacak. Misafir takım tribününün üstü kapatılacak, yeni bir skorbord yapılacak, doğal çim olan zemin düzenlenecek.

SEZONUN İKİNCİ YARISINA YETİŞECEK

Tüm bu çalışmalar hızlı bir şekilde tamamlanarak stadın tribünlerinin en geç sezonun ikinci yarısına yetiştirileceği belirtildi. Şu an toplam 2 bin 500 koltuk kapasitesi bulunan seyirci tribünlerinin yapılacak çalışma sonrası koltuk kapasitesi artırılacak. Bu sayede tribünler yeni ve modern haliyle sporseverlere hizmet vermeye devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224