Hamdi Yasaman'dan Yarsuvat'a diktatörlük suçlaması

Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Hamdi Yasaman, Başkan Duygun Yarsuvat'ı eleştirerek, "Her şey güzel başladı ama o başkanlık gücü insanın gözünü kamaştırıyor. O gücü kullanmak istiyorsunuz. Bu diktatörlüktür." ifadelerini kullandı.Ga­la­ta­sa­ray...

Hamdi Yasaman'dan Yarsuvat'a diktatörlük suçlaması

Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Hamdi Yasaman, Başkan Duygun Yarsuvat'ı eleştirerek, "Her şey güzel başladı ama o başkanlık gücü insanın gözünü kamaştırıyor. O gücü kullanmak istiyorsunuz. Bu diktatörlüktür." ifadelerini kullandı.Ga­la­ta­sa­ray...

12 Nisan 2015 Pazar 15:23
Hamdi Yasaman'dan Yarsuvat'a diktatörlük suçlaması
Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Hamdi Yasaman, Başkan Duygun Yarsuvat'ı eleştirerek, "Her şey güzel başladı ama o başkanlık gücü insanın gözünü kamaştırıyor. O gücü kullanmak istiyorsunuz. Bu diktatörlüktür." ifadelerini kullandı.

Ga­la­ta­sa­ray Kulübü 2. Baş­ka­nı Ham­di Ya­sa­man, yö­ne­ti­min 6 ay­lık sü­re­ci­ni Bugün Gazetesi'ne de­ğer­len­dirdi. Eş baş­kan­lık sis­te­mi­ni sa­vu­nan Ya­sa­man, baş­kan Duy­gun Yar­su­va­t'­ı eleş­tir­di. De­ne­yim­li hu­kuk­çu, şöyle konuştu:

"Biz ilk de­fa bu yö­ne­tim­le Der­nek ile Spor­tif AŞ'nin baş­kan­la­rı­nı fark­lı yap­tık. Her şey gü­zel baş­la­dı. Ama da­ha son­ra­ki uy­gu­la­ma­lar­da o baş­kan­lık gü­cü in­sa­na kuv­vet ve­ri­yor. Göz ka­maş­tı­ran bir yer. O gü­cü kul­lan­mak is­ti­yor­su­nuz. Duy­gun bey Spor­tif AŞ'nin yö­ne­tim ku­ru­lun­da bu­lun­mu­yor. Oy hak­kı yok. Fa­kat onun ka­ra­rı ge­çer­li olu­yor. Bu dik­ta­tör­lük­tür. Dik­ta­tör­lük ol­du­ğu za­man da tar­tış­ma ol­maz. Bu bir bi­at kül­tü­rü­dü­r."

"YETKİMİ KULLANDIRMADILAR"

Spor­tif A.Ş’­nin baş­ka­nı ol­ma­sı­na rağ­men yet­ki­le­ri­ni kul­la­na­ma­dı­ğı­nı söy­le­yen Ya­sa­man, "Ben baş­kan­dım. Ama ben yet­ki­le­ri­mi kul­la­na­ma­dım. Kul­lan­dır­ma­dı­lar. Eş baş­kan­lık sis­te­mi­ni her­kes uy­gu­la­ma­lı. Yok­sa ser­ma­ye pi­ya­sa­sı ku­ru­mu ve UE­FA yap­tı­rım uy­gu­lar. Ben pa­ra­yı ve­ri­yo­rum. Ka­ra­rı ben ve­ri­rim. Ga­la­ta­sa­ray sa­hi­bi pa­ra­yı ve­ren de­ğil­dir. O za­man en çok pa­ra­yı ve­re­ni baş­kan ya­pa­lı­m." dedi.

Ya­sa­man, başkanlık için aday­lı­ğı­nı açık­la­yan Dur­sun Öz­bek için­de önem­li tes­pit­ler­de bu­lun­du. İkinci Başkan, "Yö­ne­tim ola­rak bir an­laş­ma yap­mış­tık. Bu yö­ne­tim için­den bir aday çı­ka­cak­sa 30 Ni­sa­n’­da açık­la­sın di­ye. Her­kes se­çim ha­va­sı­na gi­rer­se iş ya­pa­maz­sın. Bu an­laş­ma iki gün son­ra bo­zul­du­." ifadelerini kullandı.

ÖZBEK YÖNETİMİN ADAYI DEĞİL

Dur­sun Öz­be­k’­i yö­ne­ti­min gös­ter­di­ği bir aday ol­ma­dı­ğı­nı belirten Ya­sa­man, "Öz­bek’i yö­ne­tim ola­rak aday gös­ter­me­dik. Ken­di­si çık­tı or­ta­ya baş­kan­ da des­tek ver­di. Yö­ne­tim ku­ru­lu için­de de ken­di­si­ni des­tek­le­yen de var­dır. Ab­dur­ra­him Al­bay­rak, Ali Dü­rüst ve ben des­tek ol­ma­ya­ca­ğı­mı­zı söy­le­dik. Ünal Ay­sa­l’­da des­tek ver­me­di. Dur­sun Öz­bek, Duy­gun be­yin izin­de­yim de­di. Dur­sun bey se­çi­lir­se baş­kan­lık sis­te­mi ka­tı bir şe­kil­de de­vam ede­cek­tir." şeklinde ko­nuş­tu.
Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126