Kahramanmaraş Stadyumu konusunda Mahir Ünal ve Hayrettin Güngör'den farklı açıklamalar

Dün Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkanı Hayrettin Güngör'ün 15 bin kişilik stadyum yapılacağını açıklaması akıllara Mahir Ünal'ın iki sene önceki açıklamalarını getirdi. Ünal ''Biz Kahramanmaraş'a 10-15 bin kişilik bir stadyum düşünmüyoruz, 30 bin kişilik stadyum düşünüyoruz'' demişti.

SPOR 13.01.2022, 16:06
Kahramanmaraş Stadyumu konusunda Mahir Ünal ve Hayrettin Güngör'den farklı açıklamalar
banner257

Kahramanmaraş'a yapılması düşünülen stadyumla ilgili tartışmalar farklı bir boyuta taşındı. 12 Şubat Stadyumunun depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle kapatılması ve yıkım kararı alınmasının ardından Kahramanmaraşspor maçlarını Osmaniye'de oynamaya başlamıştı.

Kahramanmaraşspor'un zor günler geçirmesine neden olan bu durum sonrası siyasilere çok yoğun tepki gelmeye başladı. Tepkilerin artması üzerine Kahramanmaraş'a yeni bir stadyum yapılması için çalışmalar başladı. Hanefi Mahçiçek Stadyumunun yıkılması ve yerine yeni bir stadyım yapılması karralaştırıldı.

BAŞKAN GÜNGÖR: YENİ STADYUM 15 BİN KİŞİLİK OLACAK

Bşkan Güngör gazetecilere yaptığı açıklamada “12 Şubat ile Hanefi Mahçiçek Stadyumu’nda maç oynanıyor hale gelmesi için 100 milyonun üzerinde maliyet çıktı. 12 Şubat Stadyumu belediye devredilerek, bizlerde üzerine 100 milyon ilave edip Hanefi Mahçiçek Spor Kompleksi yapma kararı aldık. İçerisinde olimpik havuzu gibi ekstraları olan bu kompleks, profesyonel ve amatör futbol spor kulüplerini ağırlayacak” ifadelerini kullandı. Güngör yeni stadyumun "15 bin kişilik" olacağını söyledi.

MAHİR ÜNAL 30 BİN KİŞİLİK DEMİŞTİ

Ak Parti Gene Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Aksu Tv'de yaptığı açıklaamda, "Kahramanmaraş’a 30.000 kişilik bir stadyum yapılacağını açıklamıştı. Ünal, “Biz Kahramanmaraş'a 10-15 bin kişilik bir stadyum düşünmüyoruz. Kahramanmaraş'ımızın önümüzdeki 20 yıl spor alanında çok ciddi anlamda büyüyeceğini ve spor kulüplerinin markalaşacağını düşünüyoruz. Bunun için biz Kahramanmaraş'a 30 bin kişilik stadyum düşünüyoruz” demişti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal sporla alakalı bulunduğu ortamlarda “Devletimizin yapmaya çalıştığı ve yapması gereken projelere paraleldir. Bu Bağlamda Kahramanmaraş’a bir stadyum sözümüz var” ifadelerini kullanmıştı.

marasbugün

Yorumlar (17)
Edeci 1 hafta önce
Yok siz 2 kişilik yaptırın mahir ünal ile hayrettim güngör izlesin yeter bence
Ortada takımda yok 1 hafta önce
Bugün günlerden ne sallasam
Ali kaya 1 hafta önce
Hızlı tren de getirdiler... hazır stadyumu yıktırıyor ne yaptırması?
Bertizli 1 hafta önce
Yer altına da 3 kat yapıcılar zahar
Hasan Eroğlu 1 hafta önce
Kahramanmaraş Spor nasıl olsa 1. Lige çıkmaz 10 - 15 bin kişilik idare eder diye düşünülüyor olabilir mi acaba
Gurbetçi 1 hafta önce
Bunu da küçük düşünüyorlar.
EDE 1 hafta önce
yahu sanki taraftar geliyorda yüksek seyirci kapasitesi istiyoruz. 15 senedir hangi maçı tam kapasite izledik Allah aşkına
Sabri ozdas 1 hafta önce
Ekonomik kriz de . Tam da yapılması acil olan hizmet te buydu. Mal varlıkları açıklansın araştırılmalı
maraşlı 1 hafta önce
kaleye telefrik hızlı tren arsan kavşağı sanayi kavşağı mado kavşağı metro derken stadyum :)
Sakaryalı 1 hafta önce
Yahu maraştaki iki stadı kim çürük yapmış birde ona bakılmalı. Sağlam işimiz yokmuş?
KAHROLSUN PKK 1 hafta önce
22,5 a fit olalım
Duayen 1 hafta önce
Kahramanmaraş spor küme düşüyor. Yaptıracagınız stadlarda sizleri emekli milletvekilleri olarak oynatacagız inşAllah.
MAMUT 1 hafta önce
Maraş diğer şehirler gibi futbol konuşan futbolla yaşayan bir şehir değil ki. Bu spor dalının şehre katkısı gerçekten çok büyük ama şehirde kimse önemsemiyor onun için gidin sanat merkezi açın daha iyi olur.
Mehmet 1 hafta önce
VİZYONSUZLAR!!!!...
sedat 1 hafta önce
bence bu haberin altına her yorum 500 kişi olacak şekilde artırma yapalım kaçta biterse o kadar olsun :) 15000 den başlayarak editör arkadaşlar hesaplasın:)
komedi 1 hafta önce
şaka gibi ya
Erol 7 gün önce
Adamlarda büyüklük hastalığı var. Stat büyürse takım düzelir sanıyorlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 23 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı