Kahramanmaraş Yedikuyular Kayak Merkezi İçin İlk Kazma Vuruldu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yedi kuyular mevkiinde yapılacak olan Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezi yapımı için ilk kazmayı vurdu.

Kahramanmaraş Yedikuyular Kayak Merkezi İçin İlk Kazma Vuruldu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yedi kuyular mevkiinde yapılacak olan Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezi yapımı için ilk kazmayı vurdu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un önemli projelerinden birisi olan

Yedikuyular Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezinde çalışmalara başlandı.

NELER YER ALACAK?

Yedikuyular Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezinde 540 metrekare Danışma ve Yönetim Birimi, 550 metrekare Restaurant ve Cafe, 140 metrekare umumi bay-bayan tuvalet ve lavabo 140 metrekare üst istasyon, 270 metrekare kar ezme aracı garajı 2 adet jeneratör binaları 2 adet su depoları ile alt istasyonu kotu olan 1.833 metre rakımından üst istasyon kotu olan 2.044 metre rakımına telesiyej ve teleski hatları ile ulaşılacak. 730 metre uzunluğunda 1 adet telesiyej hattı, 430 metre uzunluğunda teleski hattı ve ayrıca 100 metre uzunluğunda yürüyen band bulunmaktadır. Bir adet helikopter ve otopark alanları bulunmaktadır.

YEDİKUYULAR KAYAK MERKEZİ FOTOĞRAFLARI

GÜNLÜK 5 BİN KİŞİ KAPASİTELİ OLACAK

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yedikuyular mevkiinde yapılacak olan Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezinin günlük 2000 kayakçı olmak üzere toplam 5000 kişi kapasiteli olarak hizmet sunacak olup yıllık kış sporları olarak 4 ay hizmet verecek tesis 250 km yarıçaplı bölgemizde tek kış sporları tesisi olacak.

HABER46'NIN TELEFERİK GÖRÜŞÜ

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 17:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abc
Abc - 2 yıl Önce

Hadi bakalım Kel başa şimşir tarak daha o bölgenin yol bakımını yapamayan bööök şehir kayak merkezine günlük 5000 kişiyi taşıdı da görelim.

Asılkahramanmaraşlı
Asılkahramanmaraşlı - 2 yıl Önce

şimdi bu habere hiç yorum yok mu yani.Biz de inandık...

bertiz
bertiz - 2 yıl Önce

aynen teleferik ahir dağına çıkması lazım teras çok saçma bir proje.ya oranın altından halk otobüsü geçiyor arkadaşlar terasa teleferik çok saçma bir proje

ilker
ilker - 2 yıl Önce

teleferiğin uzantısı yedikuyulara kadar olmalı yoksa proje işe yaramaz

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 2 yıl Önce

her zamanki gibi birilerine proje peşkeş çekilmiş.Bir nüfuzlu memleketseverin akrabasının cebi doldurulmaya çalışılıyor.Bizim siyasilerimiz,m.vekillerimiz,halkımız ne mi yapıyor."Seyrediyor".Biz millketvekillerini niye seçtik;seyretsinler diye.Zaten bir tek o işe yarıyorlar.Birilerine yaranmak için varlar,hizmet için değil....

mustafa
mustafa - 2 yıl Önce

yollar her zaman olduğu gibi delik deşik önce yollarımıza bir bakım şart...

Zrf.oglu
Zrf.oglu - 2 yıl Önce

Telefiriği yedi kuyulara söz vermişti zaten niye terasa çevirdi birilerine peşkeş çekiyor

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224