Kahramanmaraşlı Kadir Karatutlu Dünya şampiyonu oldu!

Kahramanmaraş’a bir birincilikte Vücut geliştirmeden geldi.

Kahramanmaraşlı Kadir Karatutlu Dünya şampiyonu oldu!

Birçok spor dalında birincilikleri bulanan Kahramanmaraş’a bir birincilikte Vücut geliştirmeden geldi. Kahramanmaraşlı 23 yaşındaki Kadir Karatutlu, Kuzey Kıbrıs’ta düzenlenen Wabba MR Universe 2018 Vücut Geliştirme Şampiyonası'nda Junior Kategorisi'nde Dünya Şampiyonu oldu.

Geleneksel spor dallarının hepsinde büyük başarıları bulanan Kahramanmaraş, son yılların moda sporu olan vücut geliştirmede de dünya şampiyonu çıkardı. Yapılışı oldukça zor ve disiplin gerektiren ve uzun antrenmanlar neticesinde vücudu istediği şekle sokan spor dalında Kahramanmaraş’a dünya şampiyonluğu gelmesi kentte bayram havası oluşturdu. 14 ülkeden sporcuların katıldığı şampiyonada, finale kalmayı başaran ve şampiyonluk ipini göğüsleyen genç yetenek, elde ettiği başarıyla Kahramanmaraş’a alanında bir ilki yaşattı.
Vücut Geliştirme Sporuna 8 yıl önce merak saldığını ve şampiyonluk için büyük mücadele verdiğini söyleyen Kadir Karatutlu, Türk bayrağını uluslararası bir müsabakada göndere çektiği için sevinçli olduğunu belirtti. Dünya şampiyonu genç sporcu; “Bu sporu yapmaya başladığım ilk yılın ardından profesyonel anlamda yapmaya karar verdim. 8 yıl boyunca bir çok müsabakaya katıldım. Emeğimin karşılığını Kıbrıs’ta almak nasip oldu. Bayrağımı dalgalandırmanın gururunu yaşadım. Başarımı memleketime armağan ediyorum.” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah Avcı
Abdullah Avcı - 10 ay Önce

Uluslararası Akredite olamamış 14 ülkenin katıldığı saçma spor bile olmayan protein tozu destekli görüntü kirliğininin maraşımızda bayram havası oluşturmasını gözlemleyebilen haberci arkadışımızı tebrik ediyor,Mesleği bırakmasını gönülden arzuluyorum....

GÖKHAN GÖKÇE
GÖKHAN GÖKÇE - 10 ay Önce

HELAL OLSUN... BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM YOLUN AÇIK OLSUN

SIRADAKİ HABER