Sırıkla Atlama Milli Takımı Balkan Şampiyonası’na Adana’da hazırlanıyor

Türkiye Atletizm Federasyonu Sırıkla Atlama Milli Takımı Antrenörü Tayfun Aygün, Adana’nın Türkiye’de çalışma koşullarının en iyi olduğu şehirlerden biri olduğunu söyledi.Uluslararası yarışmalara Adana’da hazırlanan, Gençlik...

Sırıkla Atlama Milli Takımı Balkan Şampiyonası’na Adana’da hazırlanıyor
Türkiye Atletizm Federasyonu Sırıkla Atlama Milli Takımı Antrenörü Tayfun Aygün, Adana’nın Türkiye’de çalışma koşullarının en iyi olduğu şehirlerden biri olduğunu söyledi.

Uluslararası yarışmalara Adana’da hazırlanan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’ın kampa sürekli gelerek tüm imkanları seferber ettiğini aktaran Aygün, Romanya’nın Pitesti Kenti’nde 1-2 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek Sırıkla Atlama Büyükler Balkan Şampiyonası’na Büşra Pekşirin, Mustafa Tilki ve Burak Yılmaz ile gideceklerini belirtti.

Aygün, şöyle devam etti: “Adana Türkiye’de çalışma koşullarının en iyi olduğu kent konumunda. Burada çok mutluyuz. Rakiplerimizi yakından tanıyoruz. Performanslarının zirvesinde olan sporcularımız iyi bir hazırlık dönemi geçirdi. Ferdi ve takım olarak dereceye gireceğimize inanıyorum. Özellikle Büşra Pekşirin, gençlerde balkan şampiyonu olmuştu, büyüklerde de aynı başarıyı göstermesini bekliyorum. Resmi müsabaka farklı oluyor. Bazen sporcular antrenmanda yaptıkları dereceyi resmi müsabakada yapamıyorlar. Dilerim öyle bir talihsizlik yaşamayız.”

Kampı ziyaret eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, sporcuların rahat ortamda hazırlanmaları için her türlü desteği sağladıklarını ifade etti. Son aylarda Adana’nın rekorlarla anıldığına dikkat çeken Ataşbak, rekortmen atletler Demet Parlak, Zeki Cem Tenekebüken, Burak Yılmaz’ın diğer sporculara model olduğunu dile getirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER