Kahramanmaraş Kalesi yılbaşında açılıyor!

İçerisinden kamyon kamyon tarihi eser çıkarıldığı iddia edilen Kahramanmaraş kalesi yıl başında açılıyor. Yaklaşık 3 yıldır tadilat yapılıyor denilen Kahramanmaraş kalesinde bu süre zarfında neler yaşandı ?

Kahramanmaraş Kalesi yılbaşında açılıyor!

İŞTE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN GELEN AÇIKLAMA

Tarihi Kale’de devam eden çalışmaları inceleyen Başkan Güngör, “Ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Kurtuluş mücadelemizin sembol mekanlarından olan Tarihi Maraş Kalemizi yıl başına kadar hemşerilerimizin ziyaretine açmayı planlıyoruz” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Tarihi Maraş Kalesi’nde devam eden çalışmaları inceledi. Başkan Hayrettin Güngör, “Büyükşehir Belediyesi olarak Tarihi Maraş Kalesi’nin çevre düzenleme planını kurula onaylatmıştık. Ardından ekiplerimiz hızlı bir şekilde çalışmalara başladı. 11 bin metrekarelik açık alanda yoğun bir şekilde çalışıyoruz” diye konuştu.

HABER FOTOĞRAFLARI

Çalışmalar Devam Ediyor

Yılbaşına kadar Tarihi Maraş Kalesi’ni ziyarete açmayı planladıklarını da belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Tarihi Kalemizde yürüyüş yolları, dinlenme alanları ve seyir alanları oluşturuyoruz. Kurtuluş mücadelemizin sembol mekanlarından olan Tarihi Maraş Kalemizi yıl başına kadar hemşerilerimizin ziyaretine açmayı planlıyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 23:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alyanak  osman
Alyanak osman - 3 hafta Önce

Bu kadar basitti de bu zamana kadar niye kapaliydi? Insanin aklina gelmiyor mu aranilan sey bulundu, alin kale artik sizin olsun, koskoca buyuksehir belediyesi, kahramanligin ilk adim yerine sahip cikamiyorsa, bir pastaneye peskes cekti iddialarini milletin gonlunde dindiremiyorsa, yemisin ben o belediyeyi de hizmet anlayisini da,

allahın kulu
allahın kulu - 3 hafta Önce

poyraz alacağını aldı kızını kamburlara verdi erkoçta alacağını aldı ağız çepeli bize kaldı bunları yüzlerine dersen yok derler yemin ederler kambur kaç ay yattı kaç para yedirdi çıktı hapisten salak mı var karşınızda bir gariban bir dilim baklava çalakcak 3 yıl yiyeyecek adam kaleyi götürdü 4 ay yattı esas hakimle savcıyı atacaktınız içeri millet neyin ne olduğunu biliyor yazıklar olsun

yavuzselim
yavuzselim @allahın kulu - 3 hafta Önce

aynen katılıyorum artıklar bize kaldı

Maraşlı
Maraşlı - 3 hafta Önce

Neyseki üç yıl sürmüş tadilatı, icinde daha kıymetli birşey olsa altını dinamitle patlatırlardi, onun da tadilatı 300 yıl sürer idi zahar:))

Mahmut
Mahmut - 3 hafta Önce

Allah belanızı verecek siz böyle devam edin halkı kandırmaya cehennemin dibine açın artık dalga geçip durmayın

fatih
fatih - 3 hafta Önce

İyide kimse hesap sormayacakmı restorasyon çalışması yapılmamış pekii ne yapılmış 3 yıl orada ne yapıldı orada kazı yapanlar sorumlular kanun önünde hesap vermeyeceklermi üstü neden kapatılıyor ! ölüm uykusundan elbet bir gün uyanacaksın KAHRAMANMARAŞ !

berke
berke - 3 hafta Önce

Bilgi edinme kanunu gereğince Cimere yazalım bilgi isteyelim arkadaşlar.

fatih çelik
fatih çelik - 3 hafta Önce

siz bizimi kandırmaya çalışıyorsunuz Allah aşkına ayladır neden kapalı ? bu zamana kadar aklınız neredeydi tabi ya alacaklar bitti herşeyi silip supurduler şimdi de bizi mi kandırıyorsunuz yapmayın Allah aşkına

maraşlı
maraşlı - 3 hafta Önce

3 yılda yapılmayan şimdi büyük şehir yapıyor okadar durist geldi kaleyi gezemedi bakalım 3 yılda ne yapmışlar komik

Zeki
Zeki - 3 hafta Önce

Bittimi madenler mado elini çekti heral

ulubatlı
ulubatlı - 3 hafta Önce

3 yıldan beri tadilatı yapıldıysa, şimdi yapılan şey nedir, yoksa kamuflajmı?

Hep Doğrusöyler
Hep Doğrusöyler - 3 hafta Önce

Kimsenin görmeyeceği bir yere gizli bir giriş kapısı yapmışlardır.

Ahmet
Ahmet - 2 hafta Önce

Yaşar pastanesi Yaşar pastanesi Yaşar pastanesi


SIRADAKİ HABER

banner122