Çerkezköy TSO’dan üyelerine ‘Üniversite Eğitim’ desteği

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (Çerkezköy TSO) üyelerine ve birinci derecede yakınlarına üniversite eğitim desteği sağlıyor. Bu amaçla Çerkezköy TSO ile İstanbul Rumeli Üniversitesi eğitim işbirliği protokolü imzalandı.Protokol Çerkezköy...

Çerkezköy TSO’dan üyelerine ‘Üniversite Eğitim’ desteği

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (Çerkezköy TSO) üyelerine ve birinci derecede yakınlarına üniversite eğitim desteği sağlıyor. Bu amaçla Çerkezköy TSO ile İstanbul Rumeli Üniversitesi eğitim işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva ve İstanbul Rumeli Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Nazlı Hilal Balcı tarafından imzalandı. Protokolde Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin ve Rumeli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Serap Daş da hazır bulundu.

Çerkezköy TSO üyeleri yararlanabilecek

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ve personeli ile birinci derece yakınlarının ön lisans, lisans, lisansüstü ve Üniversitenin Sürekli Eğitim Merkezi eğitimlerine ilişkin gerekli teşvik ve yönlendirmelerin sağlanması amaçlanan protokolde Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı olan kişi-kişiler ve personeli ile birinci derece yakınlarının, İstanbul Rumeli Üniversitesi’ne müracaat etmeleri kaydı ile uygulanacak eğitim prosedürü ve kapsam maddesinde belirtilen eğitim programları için uygulanacak indirimler belirlendi.

Protokole göre, katılımcıların eğitim programlarına katılımlarına Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ve Üniversite ait yönetmelik düzenlemelerinde asgari kayıt kabul şartları gözetilecek. Yüksek lisans eğitimlerinde adayın ALES puanı bulunmaması durumunda tezsiz yüksek lisans öğrencisi olarak kayıt yaptırabilecek veya özel öğrenci statüsünde ders alabilecek. Bu durumda özel öğrenci statüsünde azami 5 adet ders alınabilecek ancak ALES şartının öngörülen süre içerisinde yerine getirilemediği durumlarda ilgiliye aldığı dersleri belirtir transkript düzenlenecek.

Mevcut burslar üzerinden yüzde 10 indirim uygulanacak

Ücretli tüm eğitimlerde protokol kapsamındaki katılımcılara Üniversite Mütevelli Heyeti Başkanlığınca hak kazanılan mevcut burslar üzerinden yüzde 10 indirim uygulanacak. Ön lisans ve lisans eğitimi için güz ve bahar dönemlerinde; tezsiz İş Sağlığı ve Güvenliği yüksek lisans eğitimi için güz, bahar ve yaz dönemlerinde yeni öğrenci kabulü olabilecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122