Apple, Çin dışında iPhone 6s'in seri üretimine başladı

Apple'ın Hindistan 'da iPhone 6'ların seri üretimine başladığı iddia ediliyor.

TEKNOLOJİ 28.06.2018, 15:47
Apple, Çin dışında iPhone 6s'in seri üretimine başladı
banner257

Apple'ın Hindistan 'da iPhone 6'ların seri üretimine başladığı iddia ediliyor. Daha önce iPhone SE'nin üretildiği Wistron tesisi şu anda iPhone 6'ların ülkede satışa sunulması için kullanılıyor.

Bu yılın başlarında, şirketin iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ın deneme üretimine başlamış olduğu bildirildi. iPhone 6'lar ülkede daha iyi bir satış potansiyeline sahip olduğu tekrardan üretime geçildi.

Apple, iPhone 6'ları yerel olarak üretmeye başladıkça, ithalat vergilerindeki herhangi bir artıştan kaçınacak. Apple , hükümetin bu yılın başlarında ithal ürünlere vergilerini artırmasının ardından iPhone SE'de de benzer vergi zamlarından kaçınmıştı. Şirket, ülkede sadece Hindistan 'da yapılan iPhone 6s telefonlarını satacak.

Milliyet'in haberine göre, " Hindistan 'da yapılan iPhone 6'lar, kapasiteyi artırmak için zaman alacağından sadece iPhone SE gibi Hindistan 'da satılacak. Aslında, kapasite geliştirinceye kadar Apple , iPhone 6'ların ithalatıyla devam edecek. Bu nedenle, yerel olarak üretilen birimler için fiyat düzeltmesi olmayacak. Hindistan 'da yapılan iPhone 6s modeli yakında mağazalara dağıtılacak." denildi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak 04:33
Güneş 05:58
Öğle 12:39
İkindi 16:17
Akşam 19:10
Yatsı 20:28