Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, kar yağışı nedeniyle yeterli tedbirleri almadıkları gerekçesiyle yoğun eleştiri altındalar.

Kar yağışının esir aldığı Kahramanmaraş ve Gaziantep'te Büyükşehir Belediye Başkanları hedeflerin odağında. Her iki şehirde de sürücüler evlerine ulaşamadılar, araçlarını yol kenarlarında bırakan on binlerce kişi evlerine yürüyerek gitmek zorunda kaldılar. Şehirlerrin hemen tüm caddelerinde uzun araç kuyrukları oluştu ve yüzlerce kaza meydana geldi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör kar yağışının önceden belli olmasına rağmen önceden ve yeterli tedbir almamakla suçlanıyorlar. 

Gözden kaçırmayın

Müge Anlı, Suriyeli kadına yardım edeceğini söyledi sosyal medyada büyük tepki gördü! Müge Anlı, Suriyeli kadına yardım edeceğini söyledi sosyal medyada büyük tepki gördü!

Her iki şehirde de Ak Partili Belediye Başkanlarının görev yapıyor olması nedeniyle, muhalefet Ak Parti belediyeceiliğini hedeflerina aldılar. Binlerce siyasetçi ve gazeteci Ak Parti belediyelerinin halktan uzaklaştığını ifade eden yoruöla yaptılar.

Bunlardan CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş sosyal medyadan "AKP tipi belediyecilik Gaziantep modelidir." yazdı. 

Bir takipçisi anında cevp verdi: "Kahramanmaraş belediyelerinide ekleyin"