Ali Öztunç: Kahramanmaraş Halkını Tankere mahkum edemezsiniz!

(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi sınırları içinde yer alan Bekirli, Yeşilkent, Yukarıoba, kişifli ve Karabök mahallelerinde yaşanan ‘susuzluk’ sorununun çözülmemesini eleştirerek, “Bu devirde halkı tanker sularına mahkûm etmek hiçbir gerekçeyle açıklanamaz” dedi.

Ali Öztunç: Kahramanmaraş Halkını Tankere mahkum edemezsiniz!

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi, sınırları içinde önceden Fatmalı Belediyesi olarak bilinen, yeni haliyle Bekirli, Yeşilkent, Yukarıoba, kişifli ve Karabök mahallelerinin olduğu bölgede yaşayan vatandaşların özellikle yaz aylarında yaşadıkları içme suyu sorunu Ankara’da TBMM gündemine kadar geldi.

“YÜZEYSEL BAKILDIĞININ GÖSTERGESİ”

Su gibi hayati öneme sahip temel bir ihtiyacın karşılanmaması ve sorunun yıllardır ötelenmesine tepki gösteren CHP’li Öztunç, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği önergede, " Bugün bu mahallelerde tarım ve hayvancılıkla uğraşanlar su ihtiyacını traktörlerle su taşıyarak yapmaktadır. İçme suyu depoları sağlığa elverişli durumda değil. Büyükşehir Belediyesinin tankerlerle halka içme suyu dağıtılarak su sorununu çözmeye çalışması, soruna ne kadar yüzeysel bakıldığının bir göstergesidir. Bu devirde halkı tanker sularına mahkûm etmek hiçbir gerekçeyle açıklanamaz” ifadelerini kullandı.

Öztunç’un önergede yanıt aradığı sorular şu şekilde;

1- Bu mahallelerimizin hemen yakınında kaynak sularının olması ve özellikle mazmılı bölgesinde bir ilçenin içme suyunu karşılayacak ölçüde saniyede 90 litrelik su kaynağı olmasına rağmen içme suyu sorunun çözülememesinin sebebi nedir?

2- Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin bu mahallelerin su sorunun çözümüne dair bugüne kadar yapmış olduğu herhangi bir çalışma var mıdır?

3- Bu çağda insanları tanker sularına mahkûm etmek sizce doğru bir belediyecilik anlayışı mıdır?

4- Bu insanları tanker suyu taşıma eziyetinden ne zaman kurtaracaksınız?

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oy vermedim ama
Oy vermedim ama - 10 ay Önce

Diğer partili milletvekillerimizin de bu meselelere eğilmesini rica ederiz.

Ak partiliyim ama
Ak partiliyim ama - 10 ay Önce

Sayın vekile helal olsun diğer parti vekilleri ise susmaya devam etsin

Mehmet ay
Mehmet ay - 10 ay Önce

Ben size oy vermedim ama hatta hiç bir zaman CHP li de olmadım lakin adam gibi vekilimsin

Ferdi
Ferdi - 10 ay Önce

Sayin imrqn hocamizinda bu yorenin evladi olarak bu ise el atmasini bekliyoruz. Sayin vekilede tesekkur ederiz.

murat
murat - 10 ay Önce

helal olsun...

Gökhan
Gökhan - 10 ay Önce

Halkımız tankerle suya muhtaç olduğu kadar büyük şehir belediyesinde ki haraca rüşvete yolsuzluk a da mağdur ediliyor ...duymadik demeyin

ahmet mazı
ahmet mazı - 10 ay Önce

sayın vekilim yavşan yolunda gündemine alırsan seviniriz batıköylerinin hepsi kuyusuyu içiyor

SIRADAKİ HABER