Başkan Erkoç: 'Fidanları şehitlerimizin adına dikin'

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nce Afrin’de devam eden ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla zeytin fidanı dağıtıldı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi çiftçilere 150 adet zeytin fidanı ile 60 bin adet ceviz fidanı dağıttı.

Başkan Erkoç: 'Fidanları şehitlerimizin adına dikin'

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nce Afrin’de devam eden ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla zeytin fidanı dağıtıldı. 
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi çiftçilere 150 adet zeytin fidanı ile 60 bin adet ceviz fidanı dağıttı.
‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek amaçlı dağıtılan zeytin fidanları Kahramanmaraş Fuar Merkezi'nde çiftçilere düzenlenen törenle teslim edildi. Zeytin ve ceviz fidanı almak için müracaat eden çiftçiler 15 günlük zaman diliminde 150 bin zeytin fidanı ve 60 bin ceviz fidanını toprakla buluşturacak.
Kahramanmaraş Büyükşehir Beleidye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, çiftçilere dağıtılacak zeytin fidanlarını Afrin’de Mehmetçiğin sürdürdüğü operasyonlarda şehit düşen askerler adına dikilmesini istedi.
Çiftçilere verilen destekleri açıklayan Başkan Erkoç, “Bugün burada dağıtacağımız fidanları, Afrin’de Kahraman Ordumuzun sürdürdüğü operasyonlarda şehit düşen kardeşlerimizin adına dikmenizi istiyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak 2015 yılında 735 bin adet çilek fidesi, 23 bin 25 adet elma fidanı, 548 bin 115 adet zeytin fidanı, 169 bin 445 adet ceviz fidanı çiftçilerimize dağıtılmıştır. Bugün ise 150 bin adet zeytin ve 60 bin adet ceviz fidanı dağıtacağız. Çiftçilerimize destek kapsamında 178 bin 804 metre sulama borusu verdik ve sulama tesisleri yapımı için toplamda 4170.559,65 liralık bir yatırım yapılarak çiftçilerimizin arazilerinin sulanmasına katkıda bulunduk. 6 mahallemize 1 adet tarımsal destek amaçlı taş toplama makinesi, 10 adet ceviz hasat makinesi hibe ederek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. 100 adet hayvan içme suyu için sıvat alınarak vatandaşlarımıza hibe olarak verdik” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 2 yıl Önce

güzel uygulama ama biz bişey görmedik hepsini merkezemi dağtıyorlar

ADEM
ADEM - 2 yıl Önce

EVET HEPSİNİ MERKEZE İLÇELERE BİRŞEY YOK

Mehmet PİŞKİN
Mehmet PİŞKİN - 2 yıl Önce

150000 YÜZELLİ BİN ADET ZEYTİN DAĞITILIYOR.

SIRADAKİ HABER