banner240

Başkan Sadullah Kavak'tan Engelliler Haftası Mesajı

Kahramanmaraşlı İş adamı ve aynı zamanda Avrupa Engelliler Dernekleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Kavak Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

YAŞAM 12.05.2021, 13:36
Başkan Sadullah Kavak'tan Engelliler Haftası Mesajı
banner257
banner226

Avrupa Engelliler Dernekleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Sadullah Kavak, huzurlu ve güvenli bir toplum yaratılmasının yolu, engelli vatandaşların toplum ile uyum içinde ve toplumun ayrılmaz birer parçası olmasıyla mümkün olduğunu belirtti.

Başkan Kavak mesajında "Engelli olmak kişinin tercihi değildir ve herkes engelli adayıdır. Bunun bilincinde olarak, öncelikle kişiyi engelli konumuna getirecek nedenlerin önlenmesi için gereken tedbirlerin alınması biz idarecilere düşen en önemli görevlerden biridir. Diğer önemli görevimiz ise, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak, onları üretime dahil ederek toplumda aktif rol üstlendirecek çalışmalar yapmaktır" dedi. Asıl engelin beyinlerde, yüreklerde olduğuna dikkat çeken Başkan Kavak, mesajında şu görüşlere yer verdi: Engellilik yalnızca engellilerin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren bir konudur. Geriye dönüp 10 yıl öncesine baktığımızda, engellilerimize sunulan imkanlar ve ülkemizin sosyal devlet olma yolunda katettiği mesafe, hayal bile edilemeyecek noktaya geldi. Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak, kimseye muhtaç olmadan bağımsız olarak kendi başlarına yaşayabilmelerini, üretken insan durumuna getirilerek, yaşam düzeylerini gelişen dünya şartlarına göre biçimlendirmek, ihtiyaçlarını iyi anlamak ve onlara mevcut şartlar içinde en iyi ortamları hazırlamak ve onlara iş imkanı sağlamak bizim önceliklerimiz arasında. Bu çerçevede Türkiye'ye örnek olacak çalışmalar ve projeler yürüttük. Yürütmeye de devam edeceğiz” dedi. (HABER: YAŞAR ERİKLİ)

Yorumlar (0)
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 27 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54