Elazığ’da termometreler 50 dereceyi gösterdi

Elazığ’da termometreler 50 dereceyi gösterdi, vatandaşlar sıcaktan bunaldı.Türkiye genelinde etkisini gösteren aşırı sıcaklar Elazığ’da artarak devam ediyor. Öğle saatlerinde Elazığ merkezde hava sıcaklığı 50 derece olarak ölçüldü....

YAŞAM 30.07.2015, 15:23
Elazığ’da termometreler 50 dereceyi gösterdi
banner257
Elazığ’da termometreler 50 dereceyi gösterdi, vatandaşlar sıcaktan bunaldı.

Türkiye genelinde etkisini gösteren aşırı sıcaklar Elazığ’da artarak devam ediyor. Öğle saatlerinde Elazığ merkezde hava sıcaklığı 50 derece olarak ölçüldü. Sıcaktan bunalan vatandaşlar şehir merkezinde park ve gölgelik alanlara sığındı. Vatandaşlar özellikle İzzetpaşa meydanında bulunan yeşil alan ve banklarda güneşten korunuyor.

Esnaflık yapan ve son yıllarda Elazığ’da böyle sıcakların yaşanmadığını belirten Yusuf Sertkaya isimli vatandaş, "Güneşe kısa süre maruz kalınca rahatsız ediyor. Uzun yıllardır görmediğimiz bir sıcak yaşanıyor. Elimizden geldiğince güneşe çıkmamaya çalışıyoruz. Özellikle son günlerde serinlemek için soğuk meşrubat ve suyu çok tüketiyoruz.” dedi.

Öte yandan sıcak havalara karşı vatandaşları uyaran Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sıcak havadan ve güneş çarpmasından korunmak için vatandaşların güneşten korunmaları, gölgede bulunmaları ve zorunlu olmadıkça 10.00 ile 16.00 saatleri arasında dışarıya çıkmamaları uyarısında bulundu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?