Elbistan'da ağaçlara asılan kuş evleri alkış aldı

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde belediye ekiplerince doğal yaşama katkıda bulunmak amacıyla ağaçlara ahşap kuş yuvası yerleştirildi.

YAŞAM 14.01.2020, 19:11
Elbistan'da ağaçlara asılan kuş evleri alkış aldı
banner257

K. Maraş'ın Elbistan ilçesinde belediye ekiplerince doğal yaşama katkıda bulunmak amacıyla ağaçlara ahşap kuş yuvası yerleştirildi.

Pınarbaşı'nda Abdulhamit Han Parkı'ndaki ağaçlara konulmaya başlanan kuş yuvaları sayesinde kuşların mevsim koşullarından korunması amaçlanıyor. 

Uygulama hakkında Elbistan Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, çevre, doğa ve hayvanların korunması için insan elinin ulaşamayacağı ve kuşların kendilerini güvende hissedebilecekleri uygun yerlere ahşaptan evler yapmaya başlandığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

HABER FOTOĞRAFLARI

"İlk olarak Pınarbaşı'nda başlatılan uygulama ile ağaçlara monte edilen renkli ahşap evlerin içerisine buğday yemi bırakarak kuşların bu alanlara alışmasını sağlayacağız. İlçe genelinde özellikle parklarımızda bulunan tüm ağaçlarda bu çalışmamız devam edecek. Yaban hayatını korumak üzere ve sahipsiz sokak hayvanları için de kış ayları boyunca yürüttüğümüz çalışmalar devam edecek."

Yorumlar (4)
Sade Vatandaş 5 ay önce
Kaş yapayım derken göz çıkartmak buna denir. Ucuz reklam yapalım derken kuşlara yuva, ağaçları delerek oyarak onlarca yıllık ağaçları öldürmek. Çok komik ve rezilsiniz.
Ede46 5 ay önce
Insanlar aş iş yatırım bekliyor belediyeniz reklam yapmakla meşgul azcık utanın beyler ...
AKŞAM GÜNEŞİ 5 ay önce
ALKIŞLANACAK BİR HAREKET DOĞRUSU AMA İŞSİZLİKTEN DOLAYI EVLENEMEYEN GENÇLERİMİZ VAR SABAH NE YİYECEĞİM DİYEN AİLELERDE VAR BUNLARIDA DİKKATE ALINARAK HAREKET EDİLSE DAHA GÜZEL OLUR BENCE
Yusuf 5 ay önce
Kuşlar o yuvalara girmiyor. Bazı yerler de zaten uygulanan bir şey...
Ama az dikkatli olsaydınız ,kuşların oralara girmediği ni fark eder Diniz.
Ama işin aslı reklam ise o ayrı....
Haaaa bir şu varki doğal olmayan şeyleri kuşlar bile anlıyor ,ne yer ne içer ,ne de içine girer .....
Kuş beyinli kim şimdi...
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?