Erdoğan, Seferberlik Görev Emri Olanlar Göreve hazır olsun!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta AK Parti 6. Olağan İl Kongresi öncesi halka hitap etti. Erdoğan, Afrin'de sivillerin hedef alındığı iddiaları için "Birileri ne diyor? Sivilleri vuruyorlar. Vicdansızlar, ahlaksızlar, edepsizler bizim kanımızda sivilleri vurmak yok ama sizin kanınızda var" dedi. Ardından kongrede konuşan Erdoğan "Sefer görev emri olanlar göreve hazır olsun ama şu anda ihtiyaç yok" ifadesini kullandı.

Erdoğan, Seferberlik Görev Emri Olanlar Göreve hazır olsun!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel BaşkanıRecep Tayyip Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş il kongresi öncesi konuşma yaptı. Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçmişteki o ecdadımızın varisleri olarak şimdi de yine Mehmedimiz aynı yolda yürüyor. Bir taraftan SİHA'larımızla, bir taraftan F-16'larımızla, helikopterlerimizle, tanklarımızla, toplarımızla Mehmetdimize saldıranları inlerinde boğduk, boğuyoruz. Birileri ne diyor? Sivilleri vuruyorlar. Vicdansızlar, ahlaksızlar, edepsizler bizim kanımızda sivilleri vurmak yok ama sizin kanınızda var. Siz, Mali'de, Ruanda'da, Korsika'da durmadınız Libya'da bunu yaptınız. Türk'ü bu konuda bu şekilde yorumlayamazsınız. Siz, 10 bin kilometreden buralara niçin geliyorsunuz? Bizim 911 kilometre sınırımızda, sınırımızı koruma sorumluluğumuz var. Kimse kalkıp da 'Niçin bu sınırları koruyorsunuz?' diyemez. Korumaya devam edeceğiz. Saldıranlara da hesabını sormaya devam edeceğiz. Şunu kimse unutmasın, bu ülke, millet, asker 'korkaklar ordusu' değildir. 'Korkaklar ülkesi' değildir. Şu anda da bu hesabı onun için soruyoruz." ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 11 ay Önce

Önce akp nin bedelli askerleri göreve sonra ihtiyaç kalırsa memleketin asıl sahipleri gerekeni yapar.

Yasin
Yasin @Fatih - 11 ay Önce

Seve Seveee

mustafa
mustafa - 11 ay Önce

önce sen kendi oğullarını gönder sonra damatlarını gönder... biz gerekirse bu ülke için seve seve savaşır gerekirse bu ülke için seve seve canımızı veririz...

ayşegül
ayşegül - 10 ay Önce

suriyelileri göndersinler iste

TALİP
TALİP - 10 ay Önce

3.5 milyon vatan haini dursun..biz giderik...geçmişte dedelerimizi satmışlar bizide satarlarrrrrrrrrr.

KÜRŞAT 46
KÜRŞAT 46 - 10 ay Önce

Önce salonlarda söz verenler önden buyursun. Sefer görev emri olanlar deniyorsa demek ki durum vahim
İnşAllah bu ülke bu bataklıktan en az zararla çıkar.

Fatih Kurt
Fatih Kurt - 11 ay Önce

Mustafa bey Necip Fazılın memleketinde yaşıyor ama onu anlamış demekki. Kim var deyince sağına soluna bakmadan, ben varım diyen bir gençlik diyor üstad. Ama Mustafanin gözü çok uzaklarda, Reisin çocuklarına göz dikmiş melet,herkes kendi üzerine düşeni yapsa, ne güzel memleketim.

has MARAŞLI
has MARAŞLI @Fatih Kurt - 11 ay Önce

çok doğru demiş Mustafa bey.önce reisiniz kendi çocuklarını damatlarını göndersin afrine sınır ötesi harekatlara sonra bizler memleketin asıl evlatlar gider zaten. çürük raporu almakla olmuyor bu işler.testis kanseri diye rapor alır 1 yıl geçmedn çocuğu oldu beyefendinin!!!

SIRADAKİ HABER

banner122

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55