"Genç Dönüşüm" projesiyle çocukların yüzü güldü

Muş Gençlik Merkezi gönüllüleri, "Genç Dönüşüm" projesi adına, kırtasiye ve spor malzemesi dağıttıkları köy çocukları ile oyunlar oynadı.

YAŞAM 18.10.2018, 12:59
"Genç Dönüşüm" projesiyle çocukların yüzü güldü
banner257

Muş Gençlik Merkezi gönüllüleri, Gençlik ve Spor Bakanlığının "Genç Dönüşüm" projesi kapsamında, köy çocukları için etkinlikler düzenledi.

Proje kapsamında gönüllüler, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) çıkışında adaylardan topladıkları kalem, silgi ve kalemtıraşları il genelindeki köy çocuklarına dağıttı.

Gönüllüler ayrıca, temin ettikleri kırtasiye ve spor malzemelerini Hasköy ilçesindeki Azıklı Köyü İlkokulu öğrencilerine hediye etti.

Gönüllüler daha sonra yüzlerini boyadıkları çocuklarla oyunlar oynadı.

"Gençlerimizin yüzlerindeki tebessüme ortak olduk"

Muş Gençlik Merkezi Sorumlusu Mehmet Latif Yılmaz, proje kapsamında köy çocuklarını sevindirdiklerini söyledi.

Bu etkinliklerle öğrencilerin sevinçlerine ortak olduklarını belirten Yılmaz, "Gençlerle her zaman iç içe olduğum bir kurumda çalıştığım için çok mutluyum. Gençlerimizin yüzlerindeki tebessüme ortak olduk." dedi. 

Gönüllülerden Öznur Gültekin ise bir nebze de olsa öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve okumalarına katkı sağlamak istediklerini ifade etti.

Aralarında topladıkları kitaplarla köy okulunda kütüphane oluşturacaklarını anlatan Gültekin, çocukların kitaplardan daha fazla yararlanmaları gerektiğini vurguladı.

Öğrencilerden Süme Öner de hediyeleri çok beğendiklerini ve eğlenceli zaman geçirdiklerini söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 26 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı