Kahramanmaraş'a gelen Moldovalı gelin müslüman oldu

K.Maraşlı bir Türkle Almanya'da evlenen Moldovalı Bişa Nicolea, Müslüman olarak Meryem ismini aldı.

Kahramanmaraş'a gelen Moldovalı gelin müslüman oldu

Kahramanmaraşlı bir Türkle Almanya'da evlenen Moldovalı Bişa Nicolea, Müslüman olarak "Meryem" ismini aldı.

Çalışmak için Afşin ilçesinden Almanya'ya giden Emrah Çoban, Moldova uyruklu Nicolea ile tanışarak orada evlendi. Daha sonra eşiyle Afşin'e gelen Bişa Nicolea, İslam dinini araştırarak Müslüman olmaya karar verdi.

Resmi işlemleri tamamlayarak Afşin Müftülüğüne başvuran Nicolea için müftü Hayrullah Balta şahitliğinde "ihtida" töreni düzenlendi. Burada kelimeişehadet getirerek Müslüman olan Bişa Nicolea, "Meryem" adını aldı.

Müftü Balta, yaptığı konuşmada, "Yeni adıyla Meryem kardeşimiz artık Müslüman oldu. Kendisini almış olduğu bu karardan kutluyorum." dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Hayrullah Balta, daha sonra Meryem Çoban'a ihtida belgesini takdim ederek, çiftin dini nikahını da kıydı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MARAŞ
MARAŞ - 2 hafta Önce

ŞÜPHESİZ ALLAH KATINDAKI DİN İSLAM DIR , ne güzel bi haber sevindim

Ademoğlu
Ademoğlu - 2 hafta Önce

insan kalben hangi inancı benimsemişse artık o dinin / o inancın mensubudur. Çünkü Allah bizim kalbimizden geçenleri bilir, dolayısı ile bu ablamız kendini Müslüman kabul ettiği andan Müslüman olmuştur. bir hocaya / müftüye gidip bunu tastik ettirmesine gerek yoktur. zaten dinen bu tasdiknamenin bir hükmü de yoktur. Ama millet onalar biz şovu seviyoruz dindarlığımız bile çoğu kere şov için oluyor, belki alakasız ama son yıllarda bir umre furyası başladı, özellikle dar gelirli vatandaşlarda adam/kadın 70-80 yaşamış aslında kıt kanaat geçiniyor, eline geçen emekli maaşını hatta 65 aylığını biriktirip, 2-3 defa umreye gidiyor, halbuki çocuğunun evi yok, torunu evlenme çağına gelmiş işini yok, parasızlıktan evlenememiş, bizim din tüccarı aslında para aşığı bir kısım ticaret erbabı, umre işine girmiş bunların içinde diyanet personeli de var, biniyorlar bu yaşlı teyzenin amcanın hampasına umre şöyle sevap böyle sevap umreye giden cennete gider vs aslında kendisi ve yakın akrabası fakir olan bu insanların sırtından birkaç yüz dolar kazanmak için bunları umreye götürüyorlar. bir kere gitse tamam dünya gözüyle bir görsün diyeceğim ama 3-4 defa gidenler var, el insaf insanı Allah ile Kuran ile kandırma işte bu bu hocaların yatacak yeri yok, ha aslında 3-4 defa gidenlerde şov peşinde neymiş filan hacı emmi 4 defa hacca gitmiş desinler, Müslüman uyanık olmalı ama komadamıyız ne

SIRADAKİ HABER