Kahramanmaraş'ın Elbistan'a yaptığı park çalışmaları devam ediyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Elbistan’da yapılmakta olan park alanında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Kahramanmaraş'ın Elbistan'a yaptığı park çalışmaları devam ediyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Elbistan’da yapılmakta olan park alanında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Elbistan’da Ceyhan Nehri kıyısına yapılmakta olan park alanında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ekipleri çalışmaları sürdürüyor.

Elbistan’da Ceyhan Nehri kıyısında 90 dönüm alan üzerine kurulmaya başlanan park, Pınarbaşı Mesire Alanı’ndan farklı olarak bu alanda daha çok sosyal aktivitelere önem verilen proje gereği peyzaj alanında bölgenin sosyo - ekonomik yapısı ve ihtiyaçları doğrultusunda bir peyzaj alanı oluşturacak.

YEŞİL ALAN 42 BİN 500 METREKARE

Ceyhan Nehri kıyısına yapılmakta olan park alanında mimari tasarımlarda engelli vatandaşların da düşünüldüğü projede 42 bin 500 metrekare alan yeşil alan olarak ayrılıyor. Park alanında bina yapısı olarak kafeterya, çayevi, tuvalet ve depo bulunuyor.

BİSİKLET YOLU DA OLACAK

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmakta olan park alanında ayrıca 6 adet çocuk oyun alanı bulunacak. Park alanında 1 kilometre 200 metre bisiklet yolu, mini futbol ve basketbol sahası, yetişkinler için egzersiz alanları, yürüyüş yolları, otoparklar, piknik alanları bulunacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökhan uzun
Gökhan uzun - 10 ay Önce

Yapmayı ya sizin büyük şehir belediye sadece yolsuzluk u biliyor ,,,kafanızı kuma g ommeyin

gökhan kısa
gökhan kısa @Gökhan uzun - 10 ay Önce

hayırdır gözünün önündemi yolsuzluk yapıyorlar yada kuyruk acınmı var

Ugur gedemenli
Ugur gedemenli - 10 ay Önce

K.marasta park yapacak yer kalmadi simdide elbistan'a mi sardiniz nerden nasil para koparacaginizi sasirdiniz.Ulkeye hayirli bir is yapacaksaniz istihdam saglayin ulkede issizlik %30 a cikmis siz daha neyin pesindesiniz

SIRADAKİ HABER

banner122

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55