Kahramanmaraş'ın tapu sorunu çözüme kavuşuyor

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, hazine arazisi üzerinde bulunan ilk etapta bin 351 vatandaşın tapu sorununun ilgili bakanlık ve kurumlarla görüşerek çözüme kavuşturulması için çalışma başlattıklarını söyledi.

Kahramanmaraş'ın tapu sorunu çözüme kavuşuyor

Güvenç, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ve  Kahramanmaraş Defterdarı Mehmet Çoban, Milli Emlak Müdürü Aydın Menek ve teknisyenler ile bir araya geldi.

Güvenç, burada yaptığı açıklamada, hazine arazisi üzerinde ikameti bulunan vatandaşların tapu sorunlarının görüşüldüğünü söyledi.

Toplantıda alınan karar gereği her ilçede tapu sorunlarının tespit edileceğini ifade eden Güvenç, şunları kaydetti:

"Yapılan görüşmede 4706 sayılı kanunun 5. maddesi üzerinde çalışılarak, hazine arazilerinin belediyelere doğrudan devri, belediyelerin de hazine arazisini Milli Emlak adına vatandaşın oturduğu evi kendi sahibine, takdir komisyonunun belirleyeceği bedel ile satması ve vatandaşların da evlerinin tapularını alması görüşüldü. Bu bağlamda Dulkadiroğlu, Onikişubat ve Türkoğlu belediyelerinde problemli bölgeleri tespit edildi. İlk aşamasında bin 351 şahsın tapu sorunu ile ilgili çalışmalar başlatılması kararı alındı. Alınan karar gereği her ilçedeki tapu sorunu tespit edilecek. Belediye başkanlarının koordinesinde ilçede oluşturulacak 5 kişilik komisyon incelemesini yapacak ve cüzi miktarda ödeme ile vatandaş kendi oturduğu evin tapusunu almış olacak."

İlk etapta bin 351 kişinin tapu sorunu çözdükten sonra şehrin genelinde bulunan tapu sorunları ile ilgili çalışıp Kahramanmaraşlıların ve şehrin gündeminden bu sorunu çıkartacaklarını ifade eden Güvenç, çalışmanın vatandaşlara "hayırlı uğurlu" olmasını diledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
osman yağmur
osman yağmur - 12 ay Önce

ohh ne güzel. vAllahide billahide bu ülkede kurallar uymak suç suç...hazine arazisine konanlara ödül ver tapuyu ver ama devlet malı olduğu için yasak olduğu için kurallara uyan hakkaniyetli vatandaş oralara yerleşmeyen vatandaş da mal mal baksın. Yazıklar olsun yazıklar olsun yazıklar olsun. Hak ve adalet kavramları sizde ne anlama geliyor bilmiyorum ama HAKKIM SİZLERE HARAM OLSUN.

Ahmet ulutürk
Ahmet ulutürk - 12 ay Önce

Kimin malını kime dağıtıyorsunuz.
Yarın hakkın divanına varınca.
Sizden alır hakkını karınca

helim
helim - 12 ay Önce

O.zaman herkes gitsin bir hazine arazisi kapatsın.bir tarafta didinnip bir ev alamammı diye uğraşsın avantadan konsunlar nerde adalet.nerde adalet partisi

SARI
SARI - 12 ay Önce

şu mahallelerin tapu sorununu da cözün ev birine ait arsa birine millet magdur arsayı almış tapuyu alamamış beldiye bu işi biliyor cözer inşAllah

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 12 ay Önce

işgöremezler tek sıra olmuş....

yalçın
yalçın - 12 ay Önce

mevlana mahallesinin tapuları söz verildi ama halen çözülmedi ilgili kurumların ilgilenmesini isterim

SIRADAKİ HABER

banner122

banner124

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55

banner126