Kahramanmaraş kadını erkeklerden daha mutlu

Türkiye İstatistik Kurumu çok konuşulacak bir araştırmaya daha imza attı. İllerde kadın ev erkeklere mutluluk oranlarını soran TÜİK, verilen cevapları da paylaştı. Kahramanmaraş’ta ise kadınlar erkeklere göre daha mutlu.

Kahramanmaraş kadını erkeklerden daha mutlu

Türkiye’de istatistik namına tek kuruluş olan TÜİK, illerdeki mutluluk düzeylerini sayfalarına taşıdı. Her 5 yılda bir yayınlanan tabloda ise genel manada kadınların erkeklere göre mutlu olduğu ortaya çıktı. Türkiye’nin en büyük 16’ıncı ekonomisi olan Kahramanmaraş’ta ise kadınlar erkeklere göre daha mutlu. Rapora göre Kahramanmaraş’ta erkeklerin 67,1’i mutlu olurken bu rakam kadınlarda  69,3 olarak kayıtlara geçti.  Mutluluk derecesine orta diyenlerde ise durum değişti. Buna göre mutluluk derecem orta diyenlerde erkeklerin oranı yüzde 23,9 olurken, kadınların oranı ise yüzde 22,6 oldu. Mutsuzların oranında ise erkekler yine başı çekti. Buna göre Kahramanmaraş’ta erkeklerin yüzde  9,0 mutsuz olurken,  kadınların mutsuzluk oranı ise yüzde 8,1 oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
edem
edem - 3 ay Önce

ee tabi kadınlar mutlu olacak bizmi olalım yedikleri önünde yemedikleri arkasında vardan yoktan anlamazlar ekmek nasıl geliyor eve bilen yok

Tekkeli
Tekkeli - 3 ay Önce

Bir kadının gelecek kaygısizı evleninceye kadar .bir erkegin gelecek kaygısızi evlendikten sonra başlar .

metehan
metehan - 3 ay Önce

sayın süleyman soylu canım abim bu suriyeliler bizi osandırdı illallaah dedirtti abim ne örfleri ne adetleri nede karekterleri bize uymuyor sigara nargile içmelerinden bile gıcığı kaptık abim aslan abim ne olur gönderin bu adamları avrupaya afrikaya amerikaya açın kapıları kardeşlerimizi tutmayın ne olur biz osandık saygılar ...

Ekonomi haberleri
Ekonomi haberleri - 3 ay Önce

Ekonomik hareketlilik hepimize lazım . Sıcak para akışı olursa herkes kazanır .
Sektörlerin sorunları daha fazla gündemde yer verilmelidir .
Tarım , hayvancılık , inşaat , sanayi, ulaşım , gıda , ikinci el araba , enerji gibi sektörlerin canlanması için dosya haberler yapılarak gündeme getirilmelidir .
Teşekkürler

Erkeğin adı yok.
Erkeğin adı yok. - 3 ay Önce

Eskidenmiş kadınların zor günleri,artık kadınlar çağında yaşıyoruz,Erkekler dikkat etsin kendilerine yakında sokağa dahi çıkamıyacaksınız.

Çağrı Özgür ÖZKAN
Çağrı Özgür ÖZKAN - 3 ay Önce

Mutluluktan kasıt nedir?
Mutluluğun tarifi nedir?
Mutluluk; Ankara ile Kahramanmaraş’ta aynımıdır?

mutsuz erkek
mutsuz erkek - 3 ay Önce

şimdi onlar mutsuz olsunlar da ben mi mutlu olayım. Çarşının 3 de 2 si kadın otobüslerin 4 de 8 i kadın avm nin yarısı kadın ekonomiye can veren bir kitle, bizden de can alıyorlar hal böyle olunca tabi kadınlar erkeklerden daha mutlu diye haber yaparsınız. Ben ayda 26 gün çalışıyorum mutlu olacak günüm yok ki benim.

SIRADAKİ HABER

banner122