Kahramanmaraş'ta Belediye başkanı çöp topladı

Afşin Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güven, belediye meclis üyeleri ve temizlik personelleriyle, Hurman Nehri'nde plastik ambalaj ve piknik atıklarını temizledi.

Kahramanmaraş'ta Belediye başkanı çöp topladı

Afşin Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güven, belediye meclis üyeleri ve temizlik personelleriyle, Hurman Nehri'nde plastik ambalaj ve piknik atıklarını temizledi.

Ellerine çuvalları alan Güven ve beraberindekiler, Hurman Nehri'ne girerek 2 kilometre boyunca başta plastik çöpler olmak üzere cam ve şişe gibi atıkları topladı.

Belediye Başkanı Güven, yaptığı açıklamada, piknik alanlarının temiz tutulması gerektiğini ve doğaya ait olmayan hiçbir şeyin doğaya atılmaması gerektiğini söyledi.

Hurman Nehri'ne girip 2 kilometre boyunca temizlik yaptıklarını ifade eden Güven, "Temizlik için suya girdiğimizde çuvallar dolusu plastik atık ve çöp topladık. Arkadaşlarımızla birlikte ulaşabildiğimiz noktaya kadar temizliğe devam edeceğiz." dedi.

Vatandaşlardan doğaya sahip çıkmalarını ve kirletmemelerini isteyen Güven, "Şu anda bulunduğumuz alan tam bir doğa harikası ve vatandaşlarımız piknik için buralara geliyor. Elbette piknik yapmak, aileleriyle birlikte iyi vakit geçirmek, bu güzel yerlere gelmek vatandaşlarımızın hakkı. Fakat pikniğimiz bittiğinde, insan eli ile gelen doğaya ait olmayan evsel, plastik atıkları temizleyelim. Çünkü bu alanlar bizim değil, çocuklarımıza bırakacağımız emanettir. Çocuklarımıza temiz bırakmak zorundayız. Doğaya sahip çıkmalıyız." diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet köse
Ahmet köse - 8 ay Önce

Helal olsun bu davranış kaybettirmez aksine insanlığa örnek bir davranıştır kendisine bir k.maraşlı olarak tebrik ediyorum

istanbul
istanbul - 8 ay Önce

Darısı Elbistan belediye başkanına. Ceyhanın gözü pislik içinde. Zaten başka gezilecek yeri yok Elbistanın. Orası da bakımsız ve pis.

murat
murat - 8 ay Önce

elbistanın vekili var mahir bey elbistana bakmıyormu acaba neden pislik içinde

Sümeyye Sönmez
Sümeyye Sönmez - 8 ay Önce

Kendisini tebrik ederim. Sözde kalmayan çok anlamlı olgun bir davranış

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224