Kahramanmaraş'ta işkence gören eşeğin ilk ziyaretçisi Haluk Levent oldu

Kahramanmaraş'ta sahibinin işkence ettiği eşek İzmir'e getirilerek koruma altına alındı. Barınakta eşeği ziyaret eden Ahbap Derneği Başkanı Haluk Levent, "Artık hayvan hakları yasasının Meclis'ten bir an önce çıkması gerekiyor" dedi.

YAŞAM 18.12.2020, 23:29
Kahramanmaraş'ta işkence gören eşeğin ilk ziyaretçisi Haluk Levent oldu
banner257

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde sahibinden işkence gören eşek, İzmir'in Kemalpaşa ilçesindeki barınağa getirildi. Çok sayıda hayvanın yaşadığı barınağın sahibi ve görevlileri tarafından karşılanan eşeğin tedavisi ve bakımına bundan sonra barınakta devam edilecek. 

Barınağı ziyaret eden sanatçı ve Ahbap Derneği Başkanı Haluk Levent, eşeğe çok kötü muamele edildiğini, acı çektiğini ve köpekler tarafından parçalatılmaya çalışıldığını ve bu duruma çok üzüldüklerini söyledi.

"Bu canlar acı çekmesin; onlar mal değil, canımız"

Eşeğin çiftliğe gelmesiyle çok mutlu olduğunu ifade eden Levent, şu ifadeleri kullandı:

"Burada olacak ve kalacak. Arkadaşları var. Ne diyebilirim ki artık hayvan yasasının Meclis'ten bir an önce çıkması gerekiyor. Meclis'te grubu bulunan bütün siyasi partiler hayvan hakları yasasının geçmesini istiyor. Biz de istiyoruz. Bu canlar acı çekmesin. Onlar mal değil. Canımız. Gelir gelmez psikolojik olarak hissediyorsunuz, bakışları değişiyor, ona vuran yok, onu döven yok. Onu sadece seviyoruz, okşuyoruz."

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde Horhor Mahallesi Çevirme mezrasında üç gün önce sahibi B.U. tarafından sopayla dövülüp üzerine çoban köpekleri salınan eşek, sosyal medyada çıkan haberlerden etkilenen 10 yaşındaki Ecrin Güler'e, İzmir'e götürülünceye kadar teslim edilmişti.

Yorumlar (1)
Ahmet AZAK 1 ay önce
B.U. ile bu hayvan isim değişikliği yapması lazım. B.U. yaptığı işkencelerle bu hayvandan bile ne kadar aşağı bir yaratık olduğunu bizlere gösterdi.
açık
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 21 Ocak 2021
İmsak 06:12
Güneş 07:37
Öğle 12:49
İkindi 15:28
Akşam 17:51
Yatsı 19:10