Kahramanmaraş'ta sulama kanalı boyuna bisiklet ve yürüyüş yolu

Kahramanmaraş'ta binlerce hektarlık tarım arazisine hayat verecek su kanalının boyuna inşa edilen bisiklet ve yürüyüş yolu, kent halkına sağlıklı yaşam olanağı sağlayacak.

Kahramanmaraş'ta sulama kanalı boyuna bisiklet ve yürüyüş yolu
banner208

Kahramanmaraş'ta binlerce hektarlık tarım arazisine hayat verecek su kanalının boyuna inşa edilen bisiklet ve yürüyüş yolu, kent halkına sağlıklı yaşam olanağı sağlayacak.

Menzelet ve Kılavuzlu barajlarıyla projelendirilen ve yaklaşık 1 milyar liraya mal olması planlanan Kılavuzlu Sulama Projesi'nin kent merkezinden geçen bölümüne, 9 kilometrelik yürüyüş ve bisiklet yolları yapılması için Kahramanmaraş'ın Onikişubat Belediyesince geçen yıl çalışma başlatıldı. 

Tamamlama aşamasında olan proje, 720 bisiklet ve  240 araçlık otopark ile bin 976 metrekare model uçak pisti ve kafeteryadan oluşuyor. 

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sportif aktiviteler kapsamında planladıkları projenin yakın zamanda açılışını gerçekleştireceklerini söyledi.

Sağlıklı yaşam hedefleri çerçevesinde vatandaşların zinde kalması, fazla kiloların normal seviyeye indirilmesi ve ailece spor yapmaya olanak sağlayacak projenin birkaç etaptan oluştuğunu aktaran Mahçiçek, gelecek nesillerin sporla iç içe olmalarına imkan sağlamak için böyle bir çalışma yapmaya karar verdiklerini belirtti.

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU  FOTOĞRAFLARI

Mahçiçek, projeyle ilgili şu bilgileri verdi:

 "Bir taraftan akan suyu özelliği bir taraftan da hem yürüyüş hem de bisiklet yolu olarak tanzim edilen alanın güzelliği. İnşallah şehrimize ve ülkemize güzellik katacaktır. Sadece yürüyüş değil birkaç kilometre arayla fitness takımlarımız da olacak. Dinlenebileceğimiz bir kafemiz olacak. Ailelerimizle çocuklarımızla beraber binebileceğimiz iki, üç ve dört kişilik bisikletlerimiz olacak. Bu proje sporu bireysel manada değil ailece yapma imkanımız olacak."

YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 9 ay Önce

Sayın belediye başkanlarından rica ediyorum bir de "trafik çocuk egitim parkı" yapılsın...

Kamalak
Kamalak - 9 ay Önce

Nerde gereksiz boş iş var orda kahramanmaraş belediyesi....
Tüm sıkıntılarımız bitti bir tek bu kaldı bu da yapıldı sonununda....
En büyük başkan bizim başkan !

haktan
haktan - 9 ay Önce

Bir kavsak 10 yil surer soker geri yapar ne buyuksun kahramanmaras belediyesi.... hicbitmez derdi cilesi ne buyuksun kahramanmaras belediyesi... her sehir oldu metropol sen bir yol bile yapamadin ne buyuksin kahramanmaras belediyesi...

muharrem
muharrem - 9 ay Önce

her rengi boyadık bir fıstığı yeşil kaldı

SIRADAKİ HABER

banner122

banner233

banner235

banner191

banner126

banner223

banner215