Kahramanmaraş'ta yaban hayvanlar için yem kampanyası başlatıldı

K.Maraş Afşin Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği, yaban hayvanları için "Doğaya bir yem de sen bırak" kampanyası başlattı.

Kahramanmaraş'ta yaban hayvanlar için yem kampanyası başlatıldı

Kış aylarında doğada yem bulmakta zorlanan yaban hayvanları içim kampanya başlatan dernek, ilçede esnafları gezerek buğday, mısır kırığı yardımı topluyor.

Dernek başkanı Abdullah Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaban hayvanlarının dondurucu soğuklarda aç kalmaması için başlatılan kampanyaya duyarlı vatandaşların destek beklediklerini söyledi.

12 Ocak 2020 pazar günü itibariyle keklik ve yaban tavşanı avının da sona erdiğini ifade eden Öztürk, şunları kaydetti:

"Doğamız kış günlerinin etkisinde. Şuanda avlanma dönemi sona erdi. Soğuk kış şartlarında yem bulmakta zorlanan yaban hayvanlar için Afşin Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği yemleme kampanyası başlattık. Esnaflarımızı, iş adamlarımızı ve dernek üyelerimizi ziyaret ederek yaban hayvanlarımız için yem topluyoruz. Tüm doğasever vatandaşlarımızı kampanyamıza destek olmaya davet ediyorum."

Öztürk, proje kapsamında toplanan yemleri 26 Ocak'ta dernek üyeleriyle birlikte yaban hayvanları için doğaya bırakacaklarını belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Has maraşlı
Has maraşlı - 4 gün Önce

PARAYLA AVLATIN ÖLDÜRÜN KİMİ YARALI AYAĞI KANADI KIRIK, KEKLİKLER TAVŞANLAR KUŞLAR DOLU DOĞADA .KALANINADA YEM GÖTÜRÜN ALLAH GÜNAHLARINIZI AFFETMEZ İNŞALLAH DAHA YENİ KAPI ÇAM MEVKİ AV BÖLGESİNDE BİR KANADI YERDE SÜRÜNEREK KAÇAN YARALI KEKLİK GÖRDÜM.. HAKKI 3-5 DİYORLAR DENETİM YOK ADAM OTOMOTİKLE YARISI ÖLÜ YARISI YARALI GİDİYOR.

SIRADAKİ HABER