Kahramanmaraş'ta yaban hayvanları unutulmadı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanlar Offroad Kulübü işbirliği ile çetin kış aylarının yaşandığı şu günlerde doğaya yem bırakılarak yaban hayatı unutulmadı.

YAŞAM 17.02.2020, 15:57
Kahramanmaraş'ta yaban hayvanları unutulmadı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanlar Offroad Derneği işbirliği ile soğuk kış şartları düşünülerek hayvanlar için dağ ve ormanlarının çeşitli noktalarına yem bırakıldı.

Onikişubat ve Andırın İlçelerinde Kürtül’den başlayarak İsmailli, Yeniyapan, Döngele, Rahmacılar ve Başkonuş güzergahında gerçekleştirilen faaliyette yaban hayatında yaşayan canlılar için çalışmalar yapıldı. Zorlu kış şartlarına rağmen Kahramanlar Offroad Kulübü üyeleri Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile doğaya 450 kilo kuru yem ve 200 kilo ekmek ve simit bıraktı.

15 Günde Bir Yapıyoruz

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak 15 günde bir doğaya yem bıraktıklarına dikkat çeken Veteriner Hekim Oğuzhan Gemci: “Büyükşehir Belediyesi olarak kış aylarının başlaması ile birlikte 15 günde bir doğaya yem bırakarak yaban hayatında yaşayan dostlarımızla ilgileniyoruz. Bugün de Kahramanlar Offroad Kulübü üyeleri ile doğaya 450 kilo kuru hayvan yemi ve 200 kilo civarında ekmek ve simit bıraktık. Hepsine canı gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

Doğadaki Dostlarımızı Unutmadık

Kahramanlar Offroad Kulübü olarak doğaya yem bırakma faaliyetine katıldıkları için oldukça mutlu olduklarını ifade eden Dernek Başkanı Sercan Özçimen: “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizin katkıları ile bugün de yaban hayatını korumaya ve doğadaki dostlarımıza yem bırakmaya geldik. Doğadaki dostlarımızı unutmadık ve elbirliği ile onların yanındayız. Bizlere bu imkanı sundukları için Büyükşehir Belediyemize de ayrıca teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (3)
Mehmet 2 ay önce
Acaba aç insanımız varmı diye kaç günde bir araştırma yapıyorsunuz ki sanmıyorum cevaba gerek yok kizaten verecek cevabınız da yok
Off the record 2 ay önce
İkinci el arac satislarinda kayit disi satis ve elden para alma dönemi sona ermelidir,ikinci el araç satişına % 50 vergi getirilmelidir
Soru İşareti 2 ay önce
Anlamadığım o adamlar nasıl haber oluyorlar; giderken size haber mi veriyorlar.