Kahramanmaraş'ta Yaz Kur'an Kursu için kapanış töreni

KAHRAMANMARAŞ'ın merkez Dulkadiroğlu ilçesinde 'Camide çocuk sesi, vatanımın neşesi' sloganıyla 25 Haziran'da başlayan ve 17 Ağustos'ta sona erecek olan Kur'an Kursları için kapanış programı düzenlendi.

Kahramanmaraş'ta Yaz Kur'an Kursu için kapanış töreni

KAHRAMANMARAŞ'ın merkez Dulkadiroğlu ilçesinde 'Camide çocuk sesi, vatanımın neşesi' sloganıyla 25 Haziran'da başlayan ve 17 Ağustos'ta sona erecek olan Kur'an Kursları için kapanış programı düzenlendi.

Dulkadiroğlu Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından yaklaşık 2 bin öğrencinin katılımıyla Abdülhamid Han Camii'nde gerçekleştirilen tören mehter takımı konseriyle başladı. Öğrencileri Kur'an, cami, dostluk ve kardeşlikle buluşturan Kur'an Kurslarının kapanışı nedeniyle gerçekleşen programda Kur'an-ı Kerim ile ilahiler okundu. Kurs öğreticileri ile velilerinde yoğun ilgi gösterdiği programda Nasreddin Hoca'dan Keloğlan'a nasihatler gösterisi öğrenciler tarafından büyük beğeniyle izlendi. Çekilişle öğrencilere çeşitli hediyelerin de verildiği programda konuşan Dulkadiroğlu İlçe Müftüsü Davut Polat, Kur'an-ı Kerim öğrenenlerin insanların en hayırlı olduğunu belirterek, "Tabi biz burada kapanış yapıyoruz ama kitaplarımızı asla kapatmıyoruz. Seneye bir daha geleceksiniz, sizleri bir daha bekliyoruz. Fakat az önce dediğim gibi kitaplarımızı yaz kursu dönemine kadar kapatmayacağız, devamlı açık olacak, devamlı okuyacaksınız. Sizleri buraya gönderen velilerinizi de ayriyeten kutluyorum" dedi.

OKAY: BÜTÜN İMKANLARIMIZ SİZLERİN EMRİNDE

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ise öğrencilerin dini bilgilere ulaşması sürecinde işlerini kolaylaştırmak adına kursları cazip hale getirdiklerini belirterek, "Çocuklarımız yazın dinî bilgilere ulaşma gayreti gösterirken, onların işlerini kolaylaştırmak adına kurslarımızı olabildiğince cazip hâle getirmeye çalışıyoruz. Müftülüğümüzün camilerde yaptığı Kur'an kurslarına giden çocuklarımızı belediyemizin imkânlarıyla spor faaliyetlerine yönlendiriyoruz. Bu yaz ilçemizdeki yaz Kur'an kurslarına katılan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Çok şükür sizler küçük yaşlarda Kur'an-ı Kerim'i öğrendiniz, bundan sonra yaşantınız çok daha farklı, çok daha güzel olacak İnşallah. Biz de Dulkadiroğlu Belediyesi olarak sizlere imkanlarımız ölçüsünde ne gerekiyorsa destek veriyoruz, vereceğiz. Bundan sonra da size destek olmaya devam edeceğiz. Bütün imkanlarımız sizlerin emrinde. Her türlü talebinizle bize geldiğinizde sizlere yardımcı olmak, sizlere faydalı olmak adına yapılabilecek ne varsa yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Programı organize eden Dulkadiroğlu İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Ali Sarıkaya da kursa katılan öğrencileri tebrik edip, kurs süresice kendilerine destek olan kurum ve kişilere teşekkür etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
AFM
AFM - 7 ay Önce

Allahın evin olan camilere çalgı aletlerini sokup program tertip ediliyor. Memleketin ileri gelen BÖYÜK adamları hadiseyi çok güzel bir etkinlik diye milletin önüne servis ediyor. Allah size akıl fikir versin. Yakında kuranı çalgı eşliğinde okuduklarında böyle ağzınız açık seyredersiniz artık...

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 7 ay Önce

Camilerde bu tür etkinlikler yapılması ne kadar doğru acaba...Tarihimizde bunun örnekleri var mı...Yoksa biz dinimizi yanlış yorumlayıp yanlış yaşamaya mı başladık...Musevilik ve Hristiyanlık ta hak dinlerdi. Ne oldu , değiştire değiştire yoldan çıkıp bu günkü şekline geldi. Aynı istikamette ilerliyor olmayalım sakın ???

sorgulayan vatandaş
sorgulayan vatandaş - 7 ay Önce

Bu dönenler niye dönüyor. Var mı dinle diyanetle bir bağlantısı bir ilgisi. Bizim dinimizin temeli Kur'an-ı Kerim ve Peygamberimizin Sahih Sünnetleri değil mi. E o zaman bu ne? Konuyla ilgili bir ayet bir hadis veya bir deliliniz var mı ki döndürüp duruyorsunuz bu adamları. Sanki dinde yerleri varmış gibi. Varsa da delilini göster Kur'an' dan Sahih sünnetten kardeşim... İyi bir işi kötü bir işle lanse etmeyin. Bu din Allah'ın dini.

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224