Kahramanmaraş'taki DSİ-Mezarlık Alanı ve Petrol istasyonu hakkında açıklama

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinden DSİ-Mezarlık Alanı ve Petrol istasyonu hakkında açıklama geldi.

Kahramanmaraş'taki DSİ-Mezarlık Alanı ve Petrol istasyonu hakkında açıklama

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinden DSİ-Mezarlık Alanı ve Petrol istasyonu hakkında açıklama geldi. 

Çeşitli basın yayın organlarında Devlet Su İşlerinden mezarlık alanı olarak alınan yerin satıldığına ilişkin haberler çıkmıştır. Bahse konu arazi Devlet Su İşleri ile yapılan protokol kapsamında bir kısım yerin (şuanda mezarlık alanı olarak kullanılan yer) mezarlık alanı yapılmak üzere, geri kalan kısmının ise Belediyemize kaynak oluşturulmak üzere DSİ 20. Bölge Müdürlüğü içerisine 40 adet lojman ve 201. Şube müdürlüğüne 1.500 m2 hizmet binası yapılmak karşılığında alınmıştır. Alınan arazinin yarısı mezarlık alanı olarak tahsis edilerek; halkımızın hizmetine sunulmuştur. Ayrıca Dulkadiroğlu ilçemizin içerisinde bulunan Kapıçam mevkiinde Orman Bölge Müdürlüğü ile yapılan protokolle yaklaşık 2000 dönüm arazi mezarlık alanı olarak tahsis edilmiştir.

Öte yandan mezarlık alanı dışında kalan ve Devlet Su İşlerine lojman ve hizmet binası yapılması karşılığında alınan bir kısım yer ise (Menderes Mahallesine bakan ana cadde tarafı) ticari alan ve Akaryakıt istasyonu olarak tanımlanmıştır. 13.02.2018 tarih ve 2018/62 sayılı Büyükşehir Belediyesi Meclis Kararı ile satışına karar verilen Akaryakıt istasyonu olarak belirlenen 3.165,32 m2 alan yer için 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu kapsamında iki defa ihalesine çıkılmış olup, 06.03.2018 tarihinde yapılan birinci ihaleye katılım olmadığından iptal edilmiştir. 17.04.2018 tarihinde yapılan ikinci ihalede ise, 8.170.000 TL bedelle satışı gerçekleşmiştir. Söz konusu ihale mevzuatı gereğince ihalesi yapılan akaryakıt istasyonun gerek birinci ihalede gerekse ikinci ihalede Resmi Gazete, ulusal gazete ve yerel gazetelerde (2 kere) ilan edildiği gibi Belediyemiz web sitesinde de yayınlamıştır.

Basın yayın organlarında mezarlık alanı olarak alınan yerin satıldığına dair çıkan asılsız ve iftira niteliğindeki haberler gerçeği yansıtmamakta olup, çamur at izi kalsın mantığı ile Büyükşehir Belediyemizin beş yıldır yaptığı hizmetlerine gölge düşürmeyi amaçlamaktadır.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kazım Koyuncu
Kazım Koyuncu - 7 ay Önce

Büyükşehir okadar başarılı ise Erkocu neden geriye cektiniz

sinan
sinan @Kazım Koyuncu - 7 ay Önce

Çekseler suç çekmeseler suç

asi 46
asi 46 - 7 ay Önce

ey yalaka medya o bahsettiğiniz vede tam anlamıyla halka gerçekleri bahsetmedigniz ihale açıklanan tarihe bakılırsa 10 ay olmuş o zaman nerdeydiniz de erkoç değişince mi yüreklendiniz de şimdi ortalığı bir şey var gibi servis yapıyorsunuz gerçi mandariniz bitti yazıklar olsun sizin gibi medyaya o kadar hizmet yazıklar olsun size

Memo
Memo - 7 ay Önce

Haber zaten böyle yapılmıştı çamur felan değil. Böyle açıklama yapılacağına protokolü yayınlasalar daha inandırıcı olurdu

Debdebzade
Debdebzade - 7 ay Önce

Gelen gideni aratacak emin olun bundan, güngör"müdür nedir adam tam protokol adamı, adam memur kafası, proje yok vizyon yok, mahir efendinin belediyedeki memuru olacak göreceksiniz, anlayacağınız bu da fısssss,boş hava hz. mahir gibi.

çimen
çimen - 7 ay Önce

Ne çamurundan bahsediyorsun ağam sen, zaten pislik deryasında yüzüyorsunuz, utanmadan birde çıkıp çamur atmaktan bahsediyorsun, geç bunları geç, kendi pisliğinizin içinde boğuluyorsunuz

Vatandaş
Vatandaş - 7 ay Önce

Yanlışı yanlışla düzeltmeye çalışıyorsunuz kılavuzluyada
Yaptınız orayı yapmadan şeyh adil mezarlığı nı büyütseniz olmuyor muydu bir işi iki defa yapmak niye.

GERÇEK
GERÇEK - 7 ay Önce

kapıçam tarafları dediği yerlerle alakası yok doğu çevre yolu yapacaklar tahtdan düşmeden son bir kazık atmaya çalışıyorlar şahsen gidip kesilen yerleri gördüm 2000 bin dönümle alakası yok 200 dönüm bile yapmaz resmen milleti kandırmaya çalışıyorlar biz belediyeden suç ararken ormaniye bu tür yolsuzluklara kucak açıyor!!!

metin
metin - 7 ay Önce

yapmayın ya burası mezarlık olarak kalsın gidin başka yerlerinizi satın

Ekşioğlu imdat
Ekşioğlu imdat - 7 ay Önce

Her türlü melanet ve yolsuzluk beklenir büyük sehir belediyesi 2015 de yaşadım gördüm

Ertuğrul
Ertuğrul - 7 ay Önce

Allah bilir kime peşkeş çektiler ilk ihale 16.000.000 tl satılmıyor ikinci ihale 8.000.0000 tl ye satılıyor

Ttyuuiirddddf
Ttyuuiirddddf - 7 ay Önce

Muhakkak bir garibana satılmıştır

helim
helim - 7 ay Önce

öyle olmuş böyle olmuş sonuçta mezarlık alanı değilmiş sonuçta D.S.İ ye binalarını yapmadızmıki

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 7 ay Önce

sadece vicdanlarını rahatlatmak için yapılmış olan bir açıklama.Yersen...

rr
rr - 7 ay Önce

mezarlık diye alınan bir yeri ihaleye çıkartıp satmak hainliktir. biz ihaleye itiraz etmiyoruz. niye ihaleye çıktınız diyoruz.

Nurettin
Nurettin - 7 ay Önce

Keşke her söylenti icin böyle açıklama yapılsa. Erkoç Başkan son iki yılı mükemmel tamamladı. InşaAllah k.maraş çok daha iyi hizmete erişir.

mehmet adil öner
mehmet adil öner - 7 ay Önce

araştırmadan peşin hükümlü olmak çok hoş olmuyor.belediyeden yapılan açıklama çok net.bilerek veya bilmeyerek aslını öğrenmeden yorum yapmak dedikodu hatta iftiraya varan sözlerle birilerini yargılamak ahlaken dinen uygun değil.şu an yapılan açıklama belki bu alan ilk tahsis edildiğinde de yapılmış olabilir veya ihmal edilmiş olabilir bu nedenle enerjimizi bir birimizle kalplerin kırılacağı noktaya taşımadan müsbet şekilde kulansak dahamı iyi olur.çok yersiz ithamlar oldu malesef.hepimiz bu toprakların fertleriyiz.Bşkanlığın yaptığı açıklama net ve doyurucudur.baki selam

Metin Sabun
Metin Sabun - 4 ay Önce

Az binsinler arabalara, az keyif yapısı lar. Ayrıca oradaki benziklikten alışveriş yapılmasın, batsınlar.


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154