Kahramanmaraş'taki otobüs durakları, evsizlerin yuvası oldu!

Kahramanmaraş'ta otobüs durakları, evi olmayan kişilerin yuvası oldu.

Kahramanmaraş'taki otobüs durakları, evsizlerin yuvası oldu!

Kahramanmaraş'ta yaşam mücadelesi veren ve hayata tutunmaya çalışan evsizler otobüs duraklarında gecelerini geçirmeye çalışıyor. Her yaş arasından evsiz kişiler bulunurken, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu kapalı duraklarda günün yorgunluğunu atan evsizler, görenleri hayrete düşürüyor. Öte yandan çevredeki paçacılar ise otobüs duraklarındaki evsizlere, sıcak çorba ikramları yapıyor. 

Hayata tutunmaya çalışan evsizler için, derhal bir çalışma başlatılmalıdır.

Geçtiğimiz akşam Haber46 muhabirinin görüntülediği bu fotoğraf, sosyal medyada binlerce kişi tarafından paylaşıldı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
rozturk.59
rozturk.59 - 10 ay Önce

Belediyeler Ne İşe Yarıyorlar? Bu İnsanlara Sahip Çıkmayacaklarsa Ne Anlamı Var? AKEPE' nin Yalaka Yandaşlarına Değil Bu İnsanlara Destek Olsunlar...!!!???

KaRa
KaRa - 10 ay Önce

Suriyelilere değil bu insanlara bakin

Cemal
Cemal - 10 ay Önce

rozturk.59
Ne kadar aşağılıksın. Bunu da siyasete bağlamışsın.

rozturk.59
rozturk.59 @Cemal - 10 ay Önce

Cemal Bey; Önce Terbiyeli Ol. Yaran mı Var ki Gocunuyorsun? Tabii ki Siyasete Bağlayacağım. Görünen Köy Kılavuz İstemez. Her Şey Ortada.

Ede
Ede - 10 ay Önce

Edeler bu olayı siyasete dokmenin bı anlamı yok hepimiz çok şükür evimizde sıcak yatagimizda yatiyorken evsiz insanları düşünelim kim bilir ne derdi sorunu vardır. Düşmez kalkmaz bir Allah bu gibi konularda birlik olup bu insanlar için yetkilileri göreve davet edelim. zira bu ayıp hepimizin

Metin alcı
Metin alcı - 10 ay Önce

Belediye kendi binasını kaymakam binasını ilce emniyet binasını müftülük binasını yapamadı ki evsizlere yardım et sin bu markası kimse degistirmek böyle gelmiş böyle gider büyük sehirde hicbir alakası yokki köy burası buna inanın

Hatice
Hatice - 10 ay Önce

merhaba Benim de evim yok ama lirada oturuyorum çünkü çalışıyorum. bu ülkede çalışmak isteyene iş var gerek asgari ücret gerek asgari ücretin altı gerekse üstü ama iş var. Kocaman insanlara acımam gidip çalışsınlar. % 75 Sarhoştur bu adam kaç kez şahit olduk durakta parkta içip içip orda sabahlayan insanlara. içkiye para varsa yemeğe ve kiralik eve de vardır. Alalh minicik çocuklara yardım etsin. Anlayan anlar dediklerimi anlamayan yorum bile yapmasin..

samet
samet - 10 ay Önce

muhakkak her insanın bir evi olmalıdır. bu tablo çok acı verici

rocky
rocky - 10 ay Önce

yazık gerçekten Allah yardımcıları olsun yaşlılık gerçekten zor

Elbistan
Elbistan - 10 ay Önce

% 70 akp oluveriyorlar normaldir

Himmm
Himmm - 10 ay Önce

Arkadaşlar Doğrudur ne kadar evsiz arkadaşlar varsa Allah yardımcıları olsun şayet bu otobüs duraklarında gece 12'den sonra otobüs seferleri olmadığı için insanlarımız mecbur duraklarda yatmak zorunda kalıyor Türkiye'nin neresine giderseniz gidin 12'de otobüs bitmez Benim bildiğim saat başı da olsa sabaha kadar çalışmak zorunda Çünkü ilk dışından gelen oluyor eşinden işinden gücünden yetişemeyen oluyor ve böylelikle insanlar dışarıda kalıyor belediyenin buna acil bir çözüm bulması gerekiyor ve üstüne basıyorum özellikle Maraş'ta ne kadar evsiz yurtsuz insanımız varsa buna belediyenin mutlaka bir çözüm bulması gerekiyor Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun

TÜLİN KOÇ
TÜLİN KOÇ - 10 ay Önce

K.maraşda kapalı duraklarda sabahlayan çok insanlar var.İstanbul vs şehirlerde ulaşım 24 saat hizmet veriyorlar ama bizim burda saat 9.10 gi bi hayat duruyor vatandaş ulaşım yönünden perişan oluyor acilen buna çözüm bulun bir zahmet.Birde otobüs gözden geçirin geçen kızımla yiğenimle otobüste bindim 3 kişilik kart bastık şöför bey ısrarla bir tane bastınız dedi inanın ama suriyelilere o ısrarı yapamıyorlar çoğu kart basmıyor belediyeden ricam bunlara çözüm bulunsun.

elagoz
elagoz - 10 ay Önce

17 sene önce bu şehirde evsizler yoktu.

drsnfdkr
drsnfdkr - 10 ay Önce

o durakta gece saat 2 gibi bende kalmıştım 1 saat kadar klimalıdır kendisi. klimalı durağı yapanda siyasiler gerçi bişey diyemeyeceğim..Allah yardım etsin gariblere ..

Maraşlı Genç
Maraşlı Genç - 10 ay Önce

Belediyemiz yardımcı olacaktır .


SIRADAKİ HABER