Kahramanmaraşlılar dikkat, meteorolojiden son dakika uyarısı

Meteoroloji Kahramanmaraş için kritik uyarıyı geçti.

Kahramanmaraşlılar dikkat, meteorolojiden son dakika uyarısı

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji tarafından yayınlanan son dakika uyarıları birbirini izledi. Yapılan son tahminlere göre hava sıcaklılarının yurdun birçok bölgesinde düşmesi beklenirken özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde şiddetli sağanak yağış bekleniyor. Parçalı ve çok bulutlu havanın hakim olduğu İstanbul il genelinde ise vatandaşlar “Bugün yağmur yağacak mı?” sorusunun cevabını araştırıyor. Peki, bugün İstanbul hava durumu nasıl? İşte 16 Nisan Meteoroloji hava tahmin raporu…

GÜNCEL HAVA DURUMU – 16 NİSAN

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Güney Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sakarya çevrelerinin yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bu sabah saatlerinde Antalya'nın doğusunda, öğle saatlerinden itibaren Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güneyi, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının ise kuzey ve doğu kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

SEL ve SU BASKINI UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika sağanak yağış ve sel uyarısı geldi. Yapılan tahminlere göre bu sabah saatlerinde Antalya'nın doğusu ile öğle saatlerinden sonra Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun güneyi ile Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Trabzon, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, kar erimeleri, yıldırım tehlikesi, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İSTANBUL HAVA DURUMU

Bulutlu ve serin havanın hakim olduğu İstanbul il genelinde vatandaşlar “Bugün yağmur yağacak mı?” sorusunun cevabını araştırıyor. Hemen belirtelim ki il genelinde bugün yağmur beklenmiyor. Havanın parçalı ve çok bulutlu seyretmesi beklenirken, sıcaklıkların 14 derece dolaylarında olması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
iş imkanları
iş imkanları - 10 ay Önce

İlimizdeki işsizlik için özel sektöre çağrı yapılabilir mi? Özellikle kuzey ilçelerde yeni istihdam alanları lazım
Ocak 2019 itibarıyla yüzde 14.7 oldu.
TÜİK tarafından Ocak 2019 verilerine göre işsiz sayısı 4 milyon 668 bin kişi oldu. İşsiz vatandaş sayısı geçen yılın aynı ayına göre 1 milyon 259 bin kişi arttı.
Genç nüfusta (15-24 yaş) işsizlik oranı ise 6.8 puanlık artış ile yüzde 26.7 olarak verinin yayınlanmaya başladığı 2005 yılından bu yana en yüksek seviyede

göksun
göksun - 10 ay Önce

Kahramanmaraş- Göksun
Göksun Hançer Kanyonu, her geçen gün ziyaretçi sayısını yükselterek devam ediyor. Göksun İlçesine 30 km. uzaklıkta olup Aybastı Kalesi, Kaleboynu Kalesi ve Manastıri ile sizi tarihin derinliklerine götürüyor. Yolun 15 km asfaltı olup kalan kısmı ise stabilizedir. Çakılı Koyak ve Kale panoraması ile doğanın eşsiz güzellikleri yani başınızda oluyor. Balık türlerinin yanı sıra dağ keçisi gibi hayvanların korunması bölge açısından bir hayli sevindirici. Rafting sporu, kaya tırmanışı için ideal yer… Hapis Kanyonu’nun birleştiği nokta kamp ve izcilik faaliyetleri açısından çok güzel bir yer. Kanyon ortalama 20 km uzunlukta olup, iç noktalarında kimi yerlerde 10 ile 15 metre arasında dar geçişler vardır. Yüksekliği ortalama 350 ile 500 metre arasındadır.

SIRADAKİ HABER