KASKİ'den vatandaşlara tasarruf uyarısı

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, son yıllarda yağışların mevsim normallerinin altında seyretmesi üzerine vatandaşları su kullanımında tasarruf yapmaya davet etti.

KASKİ'den vatandaşlara tasarruf uyarısı


Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, son yıllarda yağışların mevsim normallerinin altında seyretmesi üzerine vatandaşları su kullanımında tasarruf yapmaya davet etti.

KASKİ Genel Müdürlüğünce konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ‘’Şehrimiz son yıllarda yıllık ortalama yağış miktarının altında yağış almaktadır. Bu durumda yer altı ve yerüstü sularını olumsuz etkilemektedir. Genel Müdürlüğümüzce Kahramanmaraş il genelinde içme suyu kesintilerinin önüne geçmek amacıyla içme suyu kaynak, kaptaj, isale hattı, terfi merkezi, depo ve şebeke çalışmaları aralıksız olarak yapılmaktadır. Ancak vatandaşlarımızın suyu tasarruflu kullanmaları büyük önem arz etmektedir. Çünkü su kesintisi yaşamamak için alınabilecek en büyük önlem su tasarrufudur.”

Camilerdeki Arızalı Musluklar Tamir Ediliyor

KASKİ Genel Müdürlüğünce Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçelerindeki camilerde arızalı muslukların tamir ve yenileme işlemlerine başlanıldı.

KASKİ ekiplerince yapılan incelemede Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçelerindeki çok sayıda caminin musluklarında su kaçağı olduğu tespit edildi. Arızalı muslukların tamirat ve yenileme işlemlerinin tamamlanarak su tasarrufuna katkı sağlanması hedefleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
zeki
zeki - 11 ay Önce

önce belediye tasarruf etsin tüm camilerin lavaboları muslukları arızalı 7-24 boşa su akıyor

erbek
erbek - 11 ay Önce

müftülüge mail atmıştım aylar evel tüm cami muslukları için daha yenimi akıllanıp yapıuyolar yazıktır

SARI
SARI - 11 ay Önce

LAN DAHA NE TASARRUFU BU FİYAT LARDAN SONRA BANYO YAPMAYA KOR KUYORUZ birde tasarruf edin diyorsunuz DÜNYADA BELKİDE BÖYLE SU FATURASI YOK ELEKTİRİK TEN PAHALI

maraşlı
maraşlı - 11 ay Önce

kaski müdür nerde antirtikadan buz kütlesimi getiri
istifa canım benim

mcyhn
mcyhn - 11 ay Önce

bizim suyu antep e satarken böyle demiyordunuz ulan antep suyu bizden ucuza kullanıyor bizim suyu keseceğinize önce antep e giden hattın suyunu kesin

mustafa
mustafa - 11 ay Önce

iktidar istedi yalakalık olsun diye suyu antebe sattınız gıkınız çıkmadı şimdi su bitecek diye ödünüz kopuyor bu halka hesap vermek zorundasınız...

SIRADAKİ HABER

banner122

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55