Suriyeliler Bayramda Kendi Topraklarına Dönecekler

RAMAZAN Bayramı'nı ülkelerinde geçirmek için Kilis'teki Öncüpınar Sınır Kapısı'na son geçiş gününde akın eden Suriyeliler, uzun yolculuk sonucunda kendi topraklarına kavuştu.

Suriyeliler Bayramda Kendi Topraklarına Dönecekler

Reşit ÇELEBİOĞLU/KİLİS, (DHA) - RAMAZAN Bayramı'nı ülkelerinde geçirmek için Kilis'teki Öncüpınar Sınır Kapısı'na son geçiş gününde akın eden Suriyeliler, yoğunluk oluşturdu.
Kilis Valiliği'nin izniyle internet üzerinden randevu alıp, 13 Haziran'a kadar geçiş yapmak isteyen Suriyeli sığınmacıların ülkelerine geçişi, son gün de sürüyor. Yüzlerce Suriyeli, Öncüpınar Sınır Kapısı'na akın etti. Gece sınır kapısına gelip, burada sabahlayan Suriyeliler, erken saatlerden itibaren işlem yaptırmaya başladı. Sınır kapısındaki 7 kontrol noktasından alınan Suriyeliler, işlemlerini tamamlayıp, geçiş yaptı. İnternet üzerinden randevu sistemiyle başvuru yapan 74 bin Suriyeliden 54 bininin ülkesine geçtiği belirtildi. Geçişler, bugün saat 17.00'de sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 14:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
46
46 - 9 ay Önce

MADEM KENDİ TOPRAKLARI BAYRAM ZİYARETİ YAPACAK KADAR GÜVENLİ GERİ NEDEN ALIYORUZ ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUM BUNLAR ÇOK DEĞİL 5/ 6 YIL SONRA BU MİLLETE KAN AĞLATACAK :(

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224