Yedikuyular Kayak Merkezinde ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor

Geçen yıl 730 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapan Yedikuyular Kayak Merkezinde ağaçlandırma ve sosyal donatı alanları tüm hızıyla yapılıyor.

Yedikuyular Kayak Merkezinde ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un üzerinde durduğu ve yıllardan bu yapılamaz denilen Yedikuyular Kayak Merkezinin güzelleşmesi için ekipler gece- gündüz çalışıyor. Şehrin 3 önemli prestij projesi olan Dondurma Festivali, Su sporları merkezi ve Yedikuyuları yaparak şehrin tanıtımına katkı sağlayan Erkoç, yedikuyularda bu sene 1 milyondan fazla kişinin ağırlanması için ekibine talimatı verdi.ü

Park ve Daireler Başkanlığı Orman Mühendisi Yahya Gök yaptığı açıklamada: “Bu alanda çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma çalışması yapılmaktadır. Yaklaşık 40 bin metrekare alanda, ardıç, huş ve sedir ile ağaçlandırma yapılacaktır. Yaklaşık olarak 32 bin fidan dikilecektir. Kayak pisti alanında şelh kısmında bulanan yerlere toprak kaymasını önlemesi için ağaçlandırma çalışması yapılmaktadır. Yol kenarına ağaçlandırma çalışması yapılmaktadır. Yeni sezona hazırlık yapıyoruz. Tahminen bu ayın ortasına doğru tamamlanmış olacak” dedi.

Haber46 Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 16:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
BAŞKONUŞLU
BAŞKONUŞLU - 10 ay Önce

Benzer çalışmanın Başkonuş yaylası için de olmasını bekliyoruz. Sır barajı üzerine yapılacak bir köprü her şeyi çözecektir. Hem yol kısalacak hem de yayla turizmi şehre yeni bir enerji katacaktır.

pazarcı
pazarcı - 10 ay Önce

haber için teşekkürler Haber46
Andırın - Göksun Yolunun da gündeme gelmesini istiyoruz. Salı günleri Göksuna mal pazarı kuruluyor. Önümüz kış o yollar kapalı olacak.
bir an önce yolun yapılıp hizmete açılması dileğiyle
teşekkürler

Ahmet Demir
Ahmet Demir - 10 ay Önce

Haber için Teşekkürler haber46
İlimizde Tarım ve hayvancılığın da yeniden canlanması için gündeme gelmesini istiyoruz

Ökkeş46
Ökkeş46 - 10 ay Önce

Sayın Haber46 medyamız sizlerden ricam iki fikrim var;
1-Uzunoluk caddesinin köşesinde olan Uğrak pastanesinin bulunduğu köşe, yani Çocuk Bahçesi'nden aşağı doğru inip tekrar eski cezaevine çıkan yokuşa bir viyadük köprü yapılması akıllı yol mantığı ile. 2- Binevler tarafından Türkoğlu ilçesine ya da Şekeroba civarına direk bağlantılı bir yol yapılmasını isterim.
Bu fikirlerimin sayın şehir yöneticilerimizin dikkate almasını diliyorum.

SIRADAKİ HABER