Başkan Güngör Önsen Köprüsü hakkında Bilgi Verdi

Kahramanmaraş'ın kuzeyi ile güneyini birbirine bağlayacak köprü ve bağlantı yolu projesinde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Şehrimizin iki yakasını buluşturacak 210 metre uzunluğunda bir köprü ve yaklaşık 5 kilometrelik bağlantı yolu inşa ediyoruz. Çok büyük bir yatırım. Hamdolsun önemli bir aşamaya da gelindi. Köprümüzün kirişleri atılmaya başladı. İnşallah en kısa sürede bu yolumuzu da hemşehrilerimizin hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

YEREL YÖNETİM 06.12.2021, 17:10
Başkan Güngör Önsen Köprüsü hakkında Bilgi Verdi
banner257

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, şehrin kuzeyi ile güneyini buluşturacak köprü ve bağlantı yolu projesinde incelemelerde bulundu. Beraberinde gazetecilerle çalışmaların son durumu hakkında bilgiler alan Başkan Güngör, bölgede çok büyük bir yatırımın hayata geçirildiğini belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin yeni gelişim alanı Önsen ve Kurtlar bölgesi için büyük önem taşıyan dev bir yatırımı hayata geçirdik. 210 metre uzunluğunda köprü ve yaklaşık 5 kilometrelik bağlantı yolu inşa ediyoruz. Zemin dolgu çalışmalarımız önemli ölçüde tamamlandı. Köprü imalatında da çok önemli bir aşamaya geldik” diye konuştu.

Köprü Kirişlerinde Montaj Başladı

Proje kapsamında yer alan 210 metre uzunluğundaki köprünün kiriş montajlarının da başladığını belirten Başkan Hayrettin Güngör, “Projemiz kapsamında Sır Barajı üzerinde inşa ettiğimiz 7 ayaklı köprüde önemli bir aşamaya geçildi. Ekiplerimiz ayaklar arası kiriş montajına başladı. İnşallah en kısa sürede bu projemizi hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Tabi Kahramanmaraş’ın yeni gelişim bölgesi Önsen ve Kurtlar. Bu bölgede Tekke Kentsel Dönüşümü kapsamında TOKİ tarafından yeni konutlar inşa ediliyor. Yaklaşık 60 bin nüfusu barındıran bu bölgemizde gelecekte 150 bin kişilik bir yerleşim öngörüyoruz. Bu çalışmamız da bölgeye ulaşımı önemli ölçüde kısaltacak ve aynı zamanda Madalyalı Kavşak üzerindeki trafik yükünü de hafifletecek” dedi.

İmran Kılıç’ın Adı Verilecek

İnşa edilen köprüye kısa bir süre önce vefat eden Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç’ın adının verileceğini yineleyen Başkan Hayrettin Güngör, “Geçtiğimiz günlerde vefat eden ağabeyimiz, Milletvekilimiz İmran Kılıç’ın adını bu projemizde yaşatacağız. İl Danışma Meclisimizde açıkladım. Bölgede inşa ettiğimiz köprümüzde İmran Kılıç vekilimizin adını yaşatacağız. Bu ayki meclisimizde inşallah kararı alacağız. Milletvekilimiz İmran Kılıç’ı tekrar rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Yeni Bir Bulvar Daha İnşa Ediliyor

Ağcalı Kavşağı bölgesinde önemli bir projenin daha başladığını açıklamalarına ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Yine bu bölgede Ağcalı Kavşağı’nı direkt Adana Yolu’na bağlayacak bir projemizi daha başlattık. 4 kilometre uzunluğunda ve 55 metre genişliğinde yeni bir arter inşa ediyoruz. Bu projemiz de Adana Yolu’na transit geçiş sağlayan hemşehrilerimiz tarafından kullanılacak. Bu başlattığımız projenin ikinci etabında da Havaalanı Kavşağı’na direkt bağlantı sağlayacağız. Şehrimizin ulaşım ağını güçlendirecek yatırımlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (15)
Ali rahmi 2 ay önce
Bir de Arsan center kavşağını paylaşsın da görelim Çalışıyor mu çalışmıyor mu?
uzunoluk 2 ay önce
Bu vatan uğruna o kadar can veren yiğitler varken imran kılıç neki
ökkeşim 2 ay önce
Öncelikle şu arsan yolunu bitirebilselerdi keşke...
niye ki 2 ay önce
rahmetli nasıl memlekete nasıl hizmet ettiyse artık!!!!!
Turan tarakçi 2 ay önce
Ben olsam millet köprüsü ismini veririm
Ahmet demir 2 ay önce
Kadirli -Andırın -Göksun yolunun da haber yapılmasını istiyoruz
KAHRAMAN 2 ay önce
SAYIN BAŞKANIM KAYBERLİ BARBAROS MALİK EJDER VE ORUÇ REİS MAH. GÜNEYİ DEN AÇILAN BATIYA (ÜNÜ KİLİTLİ OLAN YOL )AÇILAN YOL AĞCALI KAVŞAĞI YERİNE BERTİZLİ EVLERİ CAMİ KAVŞAGINA BAGLANIYOR. NEDEN 50 METRE SONRA AMCALI
KAVŞAĞINA BAŞLANMAZ BU YOL SAAT 16:00 19: 00 ARASI MEHMET ALİ KISAKÜREK CAD. TIKANIYOR YAPILACAK İŞLEM ÇOK BASIT BAĞLATI OLACAK ALAN YEŞİL ALAN ÖNÜNDE BİR ENGEL YOK LÜTFEN ACİL OLARAK İLGİLNİRMİSİNİZ SAYIN BAŞKANIM.
46 okkes 2 ay önce
VAllahi geçen seçimde Ali oztunca verdim oyumu bir sınır ile ama sonradan gördüm ki Ali oztuncu a oy verdigime hiç pişman olmadim... İnadiniza Ali Öztunç.. haaa bu arada akpde de üyeliğim var ama inadına Ali Öztunç inadiniza
Mehmet 2 ay önce
Acilen bunlara ilaven üniversite yolu trendyol önündeki kavşak düzenlenmeli
KAMAŞULLAH 2 ay önce
ÇALIŞ YİĞİDİM,GÖRSÜNLER...AZ BÜTCEYLE NE İŞLER YAPILIR HEPSİ GÖRSÜN...
Saygın saygılı 2 ay önce
Şahsiyetine hiç diyecek bişeyim yok tanımam Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşAllah. benim vekilim olarak ne yaptı benim için neye vekalet etti, kocaman yazıyorum HİÇ.
Bilal baba 2 ay önce
Allah ameline katındaki yere göre sevdikleri ile muamele eylesin
HASAN 2 ay önce
YA DÖNGELE MAHALLESİ ANDIRIN YOL ÇATI NE OLACAK

GERÇİ SENDE HAKLISIN BAŞKAN NASILSA OY ORANI YÜKSEK NE GEREK VAR DEMİ ...
ökkeş 2 ay önce
O köprüye şehit ismi verin şehit. Şehitler; memleketini ölesiye koruyan insanlardır. Milletvekilleri ne yapıyor ki ......? Siyasi hikayeden başka beleş vaatler dağıtıyorlar... Bilmiyor zannetmeyin.....
Muharrem 2 ay önce
Sayın Başkan ağcalı Adana Gaziantep yolu bağlantısı biran faaliyete geçmeli bu bağlantı yolu projesi 10 yıldır var Büyükşehir olmadan vardı battı çıktıdan önemli selamlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 23 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı