Başkan Güngör: Yedikuyular'da Görüntü Kirliliği Ortadan Kalkıyor

Kahramanmaraş Yedikuyular Kayak Merkezi’nde sezon hazırlıklarının sürdüğünü belirten Başkan Güngör, “Bölgede düzensiz bir şekilde bulunan yeme içme yapılarının yerine misafirlerimize daha nezih hizmet sunacak yeni satış evleri inşa ediyoruz. Yeni tesislerde ayrıca şehrimizin yöresel ürünlerinin tanıtımı ve satışı yapılacak. Hayırlı olsun” dedi.

Başkan Güngör: Yedikuyular'da Görüntü Kirliliği Ortadan Kalkıyor

Yedikuyular Kayak Merkezi’nde sezon hazırlıklarının sürdüğünü belirten Başkan Güngör, “Bölgede düzensiz bir şekilde bulunan yeme içme yapılarının yerine misafirlerimize daha nezih hizmet sunacak yeni satış evleri inşa ediyoruz. Yeni tesislerde ayrıca şehrimizin yöresel ürünlerinin tanıtımı ve satışı yapılacak. Hayırlı olsun” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, TRT Çukurova Radyosu’nun canlı yayınında Yedikuyular Kayak Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tesisin bölge açısından büyük önem taşıdığına vurgu yapan Güngör, “Tesisimiz şehir merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Hemşerilerimiz ve şehir dışından gelen misafirlerimiz merkezden 10 dakikalık bir mesafeyle kayak tesisimize ulaşıyor. Tesisimizde geçtiğimiz yıl 800 bin misafirimizi ağırladık. Bu rakamı daha da artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Çevre İlerden Yoğun İlgi

Başkan Güngör, “Yedikuyular Kayak Merkezi, 1,5 milyon metrekare alan üzerine projelendirildi. Proje içerisinde ilave pistler ve tesisler de yer alıyor. Bununla ilgili bir çalışma yapıyoruz. Kayak merkezimize Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Hatay, Adana, Osmaniye ve Mersin gibi komşu şehirlerimizden misafirlerimiz de yoğun ilgi gösteriyor. Bu ilgiyi karşılamak üzere yeni sezon için önemli bir hazırlık başlattık” dedi.

Kayak Merkezine Davet

Görüntü kirliliğine sebep olan yeme içme tesislerinin bulunduğu alanın daha da güzelleşeceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Bölgede düzensiz bir şekilde bulunan yeme içme yapılarının olduğu alanda çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bölgede misafirlerimizin nezih bir ortamda ihtiyaçlarını karşılamaları ve şehrimizin yöresel ürünlerinin satışının yapılacağı yeni yapılar inşa ediyoruz. Ekiplerimiz hızlı bir şekilde çalışıyor. İnşallah yeni sezonda çalışmalarımız hizmette olacak. Gerek hemşerilerimizi gerekse komşu şehirlerimizi yeni sezonda Yedikuyular Kayak Merkezi’mize davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdal karasu
Erdal karasu - 2 ay Önce

Sayın başkanım ve deyerli medya kuruluşları ben K.Maraşlı Antalyada beş yıldızlı bir tesiste çalışan bir hemşehriniz olarak yedikuyular kayak merkezi güzel bir tesis ancak sizde biliyorsunuz turizmin ülke ekonomisine olan katkısını burada birçok eksikler var bizim uludağ gibi kayak merkezlerinden ne eksiğimiz var bizim acilen buraya beş yıldızlı konaklama tesisleri kurmamız lazım ve tv lerde etkili tanıtım yapılması lazım aynı şeyler ılıca içinde geçerli malesef kış turizmi diye bildiğimiz kaplıca turizmi ılıcada bilinçsizce tam tersine işliyor buradada aynı şekilde tam pansiyon beş yıldızlı tesisler yapılmalı ve etkili bir reklamla buralar Türkiyede ve yurt dışında tanıtılmalı ozaman göreceksiniz maraşımız nasıl bölgenin parlayan yıldızı oluyor!!!

kavgacı jack
kavgacı jack - 2 ay Önce

şehrin sorunları bitti dağdaki sorunlarla ilgileniyor.

Yapalakli yavuz
Yapalakli yavuz - 2 ay Önce

Bu memleketin biber dondurma tekstil canak comlek tencere tava fabrikasina ihtiyaci yok bu memleketin silah ve savunma sanayi fabrikasina ihtiyaci var yuregi olan siyasetci is adami holding buyursun iste memleket iste arazi iste insan gucu alistiniz 50 yildir dondurma yedirip yedirip bürokrati siyasetciyi yolcu etmeye simdi proje zamani is yapma zamani edeler

TÜRK
TÜRK - 2 ay Önce

BAŞKAN AĞAÇ DİKTİR AĞAÇ. DAĞLAR ÇIRILÇIPLAK. KAYAK MERKEZİNE ALBENİ OLUŞTURMAK İSTİYORSAN HERYERE ÇAM AĞACI DİKTİR. SONRA SEYRET MANZARAYI. DAĞLARA BAK ÇIRILÇIPLAK..

yavuz
yavuz - 2 ay Önce

Erkoç'ta bu şekil poz verirdi

SIRADAKİ HABER

banner122