banner240

Büyükşehir'den Çevre Yolu Müjdesinden Vatandaşlar Memnun iddiası

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün geçtiğimiz günlerde yaptığı Kuzey çevre Yolunun Karayollarına devredildiği ile ilgili haberin yankıları sürerken Haber46'nın manşetine Büyükşehirden cevap geldi. Vatandaşlar memnun.

YEREL YÖNETİM 17.09.2021, 17:21
Büyükşehir'den Çevre Yolu Müjdesinden Vatandaşlar Memnun iddiası
banner257
banner226

Kahramanmaraş'ın batısı ile doğusunu birleştirecek olan ve yarım kalan Kuzey Çevre Yolu, Ulaştırma Bakanlığı tarafından tamamlanacak. Haberi müjde olarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör bir programda verdi.

Katıldığı programda Kuzey Çevre Yolu ile ilgili müjdeyi paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Cumhurbaşkanımıza durumu arz ettik ve kısa süre içinde yapılması için onay verdiler. Yapılmayan kısımları, yapılan kısımların iyileştirilmesi ve Kayseri yolu bağlantısı da dâhil toplamda 30 kilometrelik güzergâhımız inşallah Ulaştırma Bakanlığı’mız tarafından yapılacak. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Güngör'ün açıklamaları sonrası Haber46, aşağıdaki manşeti attı:

Haber46 yukarıdaki manşeti attı çünkü, Ulaştırma Bakanlığı Kahramanmaraş'a yaptığı hiç bir projeyi vaktinde bitirmedi. 2013 yılında tamamlanması gereken Göksun Yolu 2020'de ancak tamamlanabildi. Üngüt Kavşağı, Hal Kavşağı ve şimdi de Arsan Kavşağı vatandaşı canından bezdirmiş durumda. Başka illerde 60 gün ile 90 gün arasında değişen kavşak yapma işi Kahramanmaraş'ta 8-10 kat daha fazla zamanda ancak tamamlanıyor. Yani Kahramanmaraş'ta bir kavşak yapılıncaya kadar başka illerde çok sayıda kavşak yapılabiliyor. 

İşte Haber46'nın 27 Temmuz 2021 tarihli manşeti:

Kuzey Çevre Yolunun Ulaştırma Bakanlığına Devredilmesi Hususu:

Haber46'nın konuyla ilgili haberinden bir gün sonra Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi web sitesinde yayınlanan haberde "Çevre Yolu Müjdesinden Vatandaşlar Memnun" ifaadesi kullanıldı.

Biz Haber46 olarak projeyi kimin üstlendiğine değil, tamamlanıp tamamlanmayacağına bakarız. Arsan Kavşağı inşaatına "Arsan Kavşağında Çalışıyoruz" yazan Ulaştırma Bakanlığının, bu kavşağı 15 ayda tamamlanmadığını bu şehirdeki herkesle birlikte sağır sultan bile duydu ama sanırım bizim yetkililerin bundan haberi yok.

Umarız Göksun Yolu, Üngüt Kavşağı, Hal Kavşağı ve Arsan Kavşağı'nda kötü bir imaj çizen Ulaştırma Bakanlığı, Kuzey Çevre Yolu'nu vaktinde bitirir ve bizleri utandırır.

banner261
Yorumlar (16)
Duayen 1 ay önce
Öksüz ve yetim bir çocuk gibi güzel Kahramanmaşım. Milletvekilleri vekile, belediye başkanı başkana benzemiyor. sürüsü psikolojisi halk hala oy veriyor. Bu nasıl bir ruh hali. Allah aşkına çevre illere bir bakın.şimdi bana muhalet dersiniz hayır öyle değil. Şehrimin haklarını savunmaya devam edeceğim.
Bunlar belediyeciliği yandaşlarına odun kömür, gıda dağıtmak, yandaşları işe almaktan ibaret zannediyorlar.
Bekir bal 1 ay önce
Sen gel onikişubat ilce belediyesi imar Müdürlüğünün, tekerek Malik ejder sitesindeki dükkanları ortak alanlara buyuterek
, kaçak yapılar yapan, proje aykırılıklari olan eksik imalatların oldugu yere nasıl iş bitirme verdiğini geldi gör. Çevre Ve sehircilik il müdürünün bizzat nasıl koruduğunu gör.
O kadar memleket gördüm alenen bu kadar usulsüzlükler i koruyan bir idare ve müdür görmedim. Allahım sana havale ediyorum.
Adsız 1 ay önce
Yüzde 65 cepte. Ben olsam yapmam
ali verli 1 ay önce
Zaten Güngör de yapmıyor, 18 katlıyı bile yıkacak...
Ökkeş otatar 1 ay önce
Ben olsam hiç bişey yapmam, yapmadıkça daha fazla oy alıyor nasıl olsa
Hakkı İSTER 1 ay önce
MaşaAllah demek lazım. Hemen her vatandaşın memnuniyetini ölçebilmişler. Biz kendi görevimizi yapamadık diye dertleneceklerine, "sorumluluktan kurtulduk" diye kendileri seviniyorlar. Karayollarına kamulaştırma olmadan güzergah gösterebilecekler mi?
Omar 1 ay önce
öyleyse her kavşağı kazın da hendek kandak olsun. vatandaşın memnuniyetini arttırın
Maras Sevdalisi 1 ay önce
Orasi Cevre yolu degil halk arasinda ve cahiller arasinda oyle geciyor...karayollari aaaaa cevre yolu degikmis alamayiz der konu kapanit
Mehmet 1 ay önce
Valla başka şehirlerde ne kadar zamanda bitiyor bilmiyorum ama ben Gaziantep'te bir kavşağın nasıl yapıldığını gördüm. Temelin atıldığı gün kavşağın yanına kocaman bir geri sayan sayaç koymuşlar kavşağın ne kadar sürede biteceğini yazmışlardı. Tabi ki sayaç sıfırlandığında kavşakta bitmişti.
Salih kar 1 ay önce
yerel medyamızın muhalefet partisimisin evet memnunuz
mermercioglu 1 ay önce
devlet seyirci yapilan yolsuzluga rusvete haraca vatandas caresiz ne yapsin ki ????sonunuz mubarek gibi saddam gibi olsun diyorum sadece
Maraşlı 1 ay önce
yaw he he
maraşlı 1 ay önce
çalışıyoruz levhası takıldı ya daha nasıl çalışsınlar :)
ela 1 ay önce
reis-ülen maraşlılar kuzey çevre yolu iptal olsun,güney çevre yolu size çok bile diyorum yine peşime geliyorsunuz
Tashih 1 ay önce
O kavşak ima ettiğiniz gibi normal bir kavşak değil evladım. İstanbulda metro kazılarını hatırlayanlar bilir. Tabi Istanbul'daki son belediye açılmış yerleri de kapatıp hiç metro yapmadığı için örnek gösteremeyeceğim.
ela 1 ay önce
kuzey çevre yolu üzeride 15-16 katlı binalara kimler ruhsat verdi?o yol kayseri yoluna bağlanamaz,daha kısa güney dururken 30 km yi kim kat eder?milleti kandırmayın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 19 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı