banner240

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kahramanmaraş'a Genç Dostu Şehir Ödülü

Büyükşehir Belediyesi’nin Sosyal Girişimcilik ve Gençlik Merkezi projesi, Ankara’da düzenlenen “Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Uygulama Yarışması” kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ödül aldı. Başkan Güngör açıklamasında, “Gönül belediyeciliği ile gençlerimizi önceliyor, onlara en iyi hizmeti sunmaya gayret ediyoruz. Projemiz Kahramanmaraş’ımıza ve tüm genç hemşehrilerimize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

YEREL YÖNETİM 25.08.2021, 14:23 25.08.2021, 14:31
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kahramanmaraş'a Genç Dostu Şehir Ödülü
banner257
banner226

Türkiye Belediyeler Birliği ile Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde düzenlenen Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın katılımlarıyla Ankara ATO Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirildi. Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’nın da düzenlendiği kongrede, dereceye giren 22 belediyeye ödülleri verildi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin gençleri merkeze alan uygulamalarından “Sosyal Girişimcilik ve Gençlik Merkezi” projesi de yarışmalar kapsamında Genç Dostu Şehir Ödülü’ne layık görüldü. Ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan alan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Gönül belediyeciliği ile gençlerimizi önceliyor, onlara en iyi hizmeti sunmaya gayret ediyoruz. Kahraman gençlerimizin her zaman yanındayız. Projemiz Kahramanmaraş’ımıza ve tüm genç hemşehrilerimize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Uygulama Yarışması

Genç Girişimcilerin Önünü Açacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sosyal Girişimcilik ve Gençlik Merkezi projesi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Sosyal İnovasyon Merkezi, İbn Haldun Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal İnovasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Konya Sosyal İnovasyon Ajansı gibi akademik kuruluşlarla işbirliği halinde hayata geçirilecek. Şehirdeki 18-32 yaş arası bireyleri hedefleyen “Sosyal Girişimcilik ve Gençlik Merkezi” bünyesinde gençlere eğitimler verecek. Ayrıca merkezde yer alacak sosyal girişimcilik kütüphanesi, modelleme atölyeleri, paylaşımlı ofisler, ortak çalışma ile etkinlik ve eğitim alanları, genç girişimcilerin ihtiyaç duyacağı birçok alanda ücretsiz hizmet verecek.

Genç Dostu Şehir Kahramanmaraş

Yorumlar (15)
Murat 3 hafta önce
Kendileri çalıp kendileri oynuyorlar.
Tuğba 3 hafta önce
Genç dostu belediye çok belli oliy o yüzden guvvetli taziye evi inşa ediyler
AHMET AZAK 3 hafta önce
K.Maraş'a ödül değil hizmet ver, şu Arsan kavşağı, batı köyleri bağlantı yolu, hele şu şehir trafiği artık çekilmez bir hal aldı. Batı illerine gittikce şu kahraman şehrimize bir çivi bile çakılmadığını görüyorum, Köy gibi geliyor döndüğümde.
Yogedemyog 3 hafta önce
Müthiş bir ödül inşAllah her sene alırız çok önemliydi bu ödül!!!
göktürk 3 hafta önce
partiden olmayan hiçkimseye yardımcı olmuyorsunuz sonra da şöyle oldu böyle oldu
dümen
orcan46 3 hafta önce
gencler marasdan kacıyo :D
AHMET HIDIR 3 hafta önce
HALKIN VERECEĞİ ÖDÜLE BAKALIM
Bertizli bekir 3 hafta önce
vAllahi caddelerin,kaldırımların,parkların içler acısı resimlerini çekip angaraya göndereceğim
Hakkı İSTER 3 hafta önce
Ödülün derecesi yazılmamış. Belediyeciliğin asıl gayesinden uzaklaştırıldığı ve "Sosyal Belediyecilik", "Gönül Belediyeciliği", Genç Dostu Belediye" gibi ipe sapa gelmez işlerle zaman kaybeden bir büyük köy olduk. Bunu başardıkları için sıralamamızın birincilikle ödüllendirilmesi gerekirdi. Kahramanmaraş'ın ihtiyacı olan alt ve üst yapılar ile doğru-dürüst imar çalışmasını uzaylılara bırakacağız.
He he 3 hafta önce
Genç dostu.... milleti kafaya almak
Yorgun biri 3 hafta önce
bidahaki seçimde bunlar kazanırsa bende bu şehirden giderim nüfus kaydımda burda durur gelir gelir ampule basarım nasıl derin bir uykudur nasıl bir kafadır anlamadım ben
ede46 3 hafta önce
MARASLININ YAKASINDAN DUSERSENIZ MUTLU OLCAK BU HALK YETER ARTIK
Ela 3 hafta önce
Neyin kafasını yaşıyorlar anlamdım ki
ela 3 hafta önce
çok mutlu olamadık,görevi gençlere bıraksınlar da boylarının ölçüsünü görsünler
maraşlı 3 hafta önce
:)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
31°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 04:45
Güneş 06:07
Öğle 12:33
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:04