Dulkadiroğlu Belediyesi'nden Yaban Hayvanlarına Yiyecek

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu Belediyesi zorlu kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanlarının beslenmesi için doğal ortama yiyecek bıraktı. Belediye yaptığı açıklamada Her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçe genelinde yaban hayvanlarına yiyecek taşınarak dağıtımı gerçekleştirildi dedi.

Dulkadiroğlu Belediyesi'nden Yaban Hayvanlarına Yiyecek

Zorlu kış aylarında yiyecek bulamayan yaban hayvanlarına K.Maraş Dulkadiroğlu Belediyesi sahip çıkmaya devam ediyor. Belediye yaptığı açıklamada "Her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçe genelinde yaban hayvanlarına yiyecek taşınarak dağıtımı gerçekleştirildi" dedi.

Özellikle yoğun kar yağışı alan Ahirdağı bölgesinde yaban hayvanlarının yiyeceğe kavuşması adına çalışma yapan Dulkadiroğlu Belediyesi ekipleri, çarşı esnafı ile işbirliği yaparak bayat ekmek kutularında biriken yiyecekleri yaban hayvanlarına ulaştırdı.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, konunun önemli bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu dile getirdi. İsraf olduğu düşünülen gıda maddelerinin yaban hayatındaki hayvanlara ulaştırılmasının önemli olduğunu kaydeden Başkan Okay, konuyla ilgili konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Her yıl olduğu gibi bu yılda çetin geçen kış şartlarında yaban hayvanlarını kendi hallerine bırakmıyoruz. ‘Bir kap yemek bir kalp atışı’ sloganını hayata geçirdik. Ekiplerimiz şehir merkezinde faaliyet gösteren esnafımız ve bayat ekmek kutularımızda biriken yiyecekleri yaban hayvanlarına ulaştırıyor. Bu aylarda hayvanların yiyecek bulma imkanları oldukça düşmektedir. Bu hayvanların hem çevreye zarar vermemeleri hem de hayatlarını sürdüre bilmeleri adına bu projeyi önemsiyoruz. İnşallah bu çetin kış şartlarında yaban hayvanlarımızı aç bırakmayacağız. Ben bu konuya destek olan tüm hemşerilerime ayrıca teşekkür etmek istiyorum.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan
hakan - 2 hafta Önce

çok iyi bir hizmet tebrik ediyorum

kemalli köyü
kemalli köyü - 2 hafta Önce

la bunlar daha kendi aç karınlarını douyuramdılar aldıkları milyarlarca paralarla kaldiki hayvanları beslesinler sqadece fotoraf bu iyice keriz olduk gittik zaten bunların ellerinden asgari ücrete zam geldi daha gelmeden onca sey zamlandı yakıttı su elektrşk doalgaz amaaan yeter be

SIRADAKİ HABER