Güngör, Büyükşehir Belediyesi'nde makam aracı saltanatına son veriyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün, belediyede görev yapan müdür seviyesindeki tüm makamlara tahsis edilen makam araçlarını geri çağırdığı iddia edildi.

YEREL YÖNETİM 15.04.2019, 19:21
Güngör, Büyükşehir Belediyesi'nde makam aracı saltanatına son veriyor
banner257

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün, belediyede görev yapan müdür seviyesindeki tüm makamlara tahsis edilen makam araçlarını geri çağırdığı iddia edildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin yeni başkanı Hayrettin Güngör, göreve başlar başlamaz aldığı radikal kararlarla dikkat çekmeye başladı. Öncelikle Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının kılık kıyafetlerine dikkat eme ve kurumsallığa uyma talimatı veren Güngör şimdi de makam aracı saltanatına son veriyor.

Güngör'ün Büyükşehir Belediyesi'neki müdürlerin makam araçlarını geri alma talimatı verdiği iddia edildi. Belediyecilikteki tecrübelerini Büyükşehir Belediyesine aktarmaya başlayan Güngör'ün yakında çok konuşulacak yeni kararlar alması bekleniyor.

Yorumlar (58)
Kemal Çetin 2 yıl önce
Reklam değilse, haber doğru ise başkan iyi yapmış. Bir de mesai saatlerine dikkat etmeyen öğleden sonra kayıp olup yerinde olmayan yarım gün çalışan belediye personellerine müdahale etsin başkanımız. Belediyede çok sayıda bankamatik çalışan olduğu iddiası var, işe gitmeden sadece belediyeden maaş alan kişilere müdahale etmesini bekliyoruz.
Fatih 2 yıl önce
Başkanım kaski özel araçlarınıda iptal edin adamlar kralık araçları babalarının malımı kullanıyorlar
Vatansever 2 yıl önce
Hatta o müdürleri kovsun okadar müdüre gerek yok
Hüseyin sait günay 2 yıl önce
Haber dogru arkadaşlar ve çok dogru bir karar
kahramanmaraşlı 2 yıl önce
inanın makam aracları cok iyi oldu cocuklarını okula götür carşıya götür pazara götür ev gezmelerine götür bunların hepsi külfet kendi aracları parkta bekliyor müdürsen müdürsün kardeşim bin kendi aracına gel git ne oluyor kardeşim şöför ver yag akıldurucak iş belediyenin 10 tane aracı olur gün icinde iş için kullan akşam oldumu bin aracına git halkın içine gir müdür bey ler iş yerine gelip giderken kendi aracınızı kullansanız ne olur ne olur yine milletin müdürüsün yine müdürsün önemli olan maliyet zaten güzel bir maaş ın var güle güle harca ve kendi aracına
Ali 2 yıl önce
Bu karar alanı değide ,
Bu kadar devletin malını çarçur edenler haberiniz olsun ahirette iki elim yakanızda olacak.
Memetseka 2 yıl önce
Helal olsun... Müslüman da bir yönetim olmasını istiyoruz adil bir düzen istiyoruz.Hizmet istiyoruz.Devletin malı deniz diyen memur istemiyoruz.
marasli 2 yıl önce
senin Allahina kurban baskanim cok dogru we yerinde bir karar baskanim sehrimizde we ulkemizde yapilacak en buyuk tasarrruflardan biriydi.ben inaniyomku bu sehir sizinle cok guzel gunler gorucek.
Hüsin 2 yıl önce
İddaa doğru ise helal olsun, hayatımda ilk kez chp ye oy verdim, pişmanda değilim gayet mutlu ve huzurluyum ak partili Büyükşehir belediye başkanını tebrik ederim. Zaten belediye başkanı kim olursa olsun herkesin aynı şekilde bu gibi israfları kesmesi gerekiyor ama bu zamana kadar ye kürküm ye yaptıkları için bu davranış çok büyük bir hizmetmiş gibi görünüyor halbuki herkesin böyle davranması gerek Bu zamana kadar yapılması gereken bir hareketti.buna aldanıpda ak partiye oy vermem ama helal olsun başkana doğru ise.
Maraslı 2 yıl önce
Baskan 70 tane müdürün makam aracinı ellerinden aldi saltanat bittti okulservisi bağlarda tatillerde belediyeden kontrolsuzce depoları doldurulup 5 yıl bindiler bu araclara bakalım nasil hesap verecekler kendi araclarini satali 5 yil oldu
METE YİĞİT 2 yıl önce
52 TANE BİRİM MÜDÜRÜ NE DEMEK. 52 TANE MAKAM ARABASI 52 TANE ŞOFÖR 52 TANE ÖZEL KALEM YADA GEREKSİZ BİR SÜRÜ MEMUR . YAZIK BE İNŞALLAH TEMİZLERSİNİZ SAYIN BAŞKAN. ŞU ANA KADAR YAPACAĞINIZI BEYAZ ETTİĞİNİZ İŞLER YERİNDE VE ÇOK GÜZEL. BİRDE MERAK EDİYORUM PLAKASI LG OLAN BEYAZ FİAT EGEA KAÇ TANE VAR BELEDİYEDE. AYLIK NE KADAR AKARYAKIT ÖDÜYORSUNUZ. VEDE BU ARAÇLARDA ARAÇ TAKİP ÇİPİ VARMI . BİR BAKSANIZ DİYORUM. SAAT 6 DAN SONRA BU ARAÇLAR ŞAHSA ÖZEL HİZMET EDİYORMU. FALAN FİLAN .....
MEMLEKET SEVDALISI 2 yıl önce
80 NİN ÜZERİNDE KARDEŞ ARAÇ TAKİPMİ ONLAR MÜDÜR NE GEREK VAR ÖYLE CİHAZLARA
Ömer 2 yıl önce
Helal olsun tek kelime ile ilk günden işe başladı şehirde gözle görülür değişiklik başladı...
öğrenci 2 yıl önce
Tşk Başkanım. Birde turizm il müdürü Seydi Küçükdağlı Üniversitede ders veriyor ders vermeye giderken devletin resmi aracı ile ve makam şöforu ile gitmekte ilin turizm işlerini halletmiş bitirmiş demekki.
gülaçtı tr 2 yıl önce
bankamatik memurlarına da bir el atılması gerek çok ivedi sekilde tespit edilmesi gerekir
Tebrik 2 yıl önce
Tebrik ederim.Güzel uygulama.Hangi parti olursa olsun bu saltanata son verilmeli.Bir de şu baş belası torpille meclistekilerin koyaklarına engel olursanız Allah da sizden razı olur kuluda
Ahmet 2 yıl önce
Mudurler erkoc döneminde kendi özel araclarini sattilar 5 yil mazotu belediyeden sadece özel islerinde kullandilar bu sıfir egea 27 lg ... plakalı aracları aylik belediyeye ortalama tyakıt masrafları her arac en az 2 depo doldordu 600 bin lira
Arif UYSAL 2 yıl önce
Başkanımızın adaylık döneminde.Cevremdekilere başkanımızın bilgi ve kalitesi ile KAHRAMANMARAS icin BIR fırsat olduğunu hep anlattım.Kahramanmaras mutlu olacak inşAllah.
hayrettt tın 2 yıl önce
15 yıllır bu saltanatı kim kurdu acaba ..demek yıllardır bir saltanat var mış..
Ya Yapma 2 yıl önce
Ya bırakın bu işleri, bırakın müdürleri zabıtaların altında bile araba var ortalıkta cirit atıyorlar. Ne iş yapıyorlar Allah aşkına bunlar polis arabasından çok zabıta arabası görüyoruz. Önce sen onlars nir bak.
ALİ 2 yıl önce
BRAVO BAŞKANIM.HELAL OLSUN.YETER ARTIK DEVLETIN PARASINI ÇARÇUR OLDUĞU..
DERBEDER MARAŞLI 2 yıl önce
GEÇEN HAFTA BİR BELEDİYE ÇALIŞANI 2 BİDON SU DOLDURMAK İÇİN DÖNÜKLÜNÜN İLERİSİNDE DAĞIN BAŞINDA ÇEŞMEYE GELMİŞ. ALTINDA SIFIR PİKAP.OH KEYFE BAK .BİTİSN BU YEME SALTANATI.BÖYLE PERSONELİ İŞTEN BİLE ATMAK LAZIM.BÜYÜKSÜN BAŞKAN BEKLİYORUZ İCRAATLARINI.DAHA DA İLERİ İŞLER YAP.
nacar 2 yıl önce
Bu Haber dilerim doğrudur. Sadece Kahramanmaraş belediyesinde değil Ülkemizin sorunu bu makam ve kiralama araç saltanatı. Her personelin altında bir araç nerdeyse. Nasılsa cebinden çıkmıyor yakıt ve araç parası trafikte yıgınla bs plakalı araç görmek gerçekten yazık. Biran önce bitmeli saltanat
kayt 2 yıl önce
Kaside hiçbir sıfatı olmayanların saltanatı son.Soyadını arabaya göre işe son .adalet adalet
AHMET 2 yıl önce
HAKİKATEN SALTANAT.MÜDÜR SEVİYESINDE INSANLAR ZATEN MAAŞLARINI FAZLA FAZLA ALIYORLAR.KIT KANAAT MAAŞIYLA YOL PARASI VERİP İŞİNE GİDEN MEMURLAR NE YAPSIN.KUL HAKKIDIR BU.ÇOK BİLE BİNDİNİZ YETER ARTIK.BAŞKANIM BRAVO..
..................................... 2 yıl önce
Yerinde ve geç kalınmış bir karar.Çünkü bu araçları belediyenin işi için değil kendi özel işleri için kullanılıyordu.daire başkanlarından bile toplanması gerek çünkü herkesin kendi aracı mevcut kendi araçlarıyla gidip gelebilirler.ayrıca mozut belediyeden olupda calışiyormuş gibi yapan kiralık kamyon ve tırlara da düzenleme getirilmesi gerek.
Beleş 2 yıl önce
Belediye çalışanları bedava yakıtla gezip tozuyorlar. Mesai desen oda ne.
Gençlere iş 2 yıl önce
Türkiye'de işsizlik oranı, ocakta geçen yılın aynı ayına göre 3,9 puan artarak yüzde 14,7'ye yükseldi. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 1 milyon 259 bin kişilik artışla 4 milyon 668 bin kişi olarak kayıtlara geçti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ocak 2019'a ilişkin iş gücü istatistiklerini açıkladı.

Buna göre, Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı, ocakta geçen yılın aynı ayına göre 1 milyon 259 bin kişi artarak 4 milyon 668 bin kişiye çıktı. Aynı dönemde işsizlik oranı 3,9 puan yükselerek yüzde 14,7 oldu.

İşsizlik oranı ocakta bir önceki aya göre 1,2 puan arttı. Tarım dışı işsizlik oranı ise 4,1 puanlık artışla yüzde 16,8 olarak tahmin edildi.

Söz konusu ayda 15-24 yaş grubunu içeren genç işsizlik oranı 6,8 puan yükselerek yüzde 26,7 oldu. İşsizlik oranı, 15-64 yaş grubunda ise 3,9 puan artışla yüzde 15 olarak gerçekleşti.
HÜSEYİN İNCEEL 2 yıl önce
bu uygulama tüm türkiyede uygulanmalıdır çünkü Allah bu günümüzü aratmasın çok israf ediyoruz bazı insanları görüyorum yüz metrelik yere iki ekmek almak için arabasıyla gidiyor ılıcada görüyoruz bu insanları bazı insanlar bir ekmek almak için parayı bulamazken digerinin bu saltanatı sürmesi yazık birde sayın başkanımızın kendinin etrafındaki yalakalarının sözüyle degil bir zat kendisi görüp vatandaşın sözüne kulak vermesi lazım yalakalar kendisine işin nasıl gelirse öyle yönetmesini ister o zaman kendisi iyribar kaybeder Allah yolunu açık eylesin zalimlere kulak vermesin
YAŞAR HOCA 2 yıl önce
ALINAN KARARI CANI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM. BAŞKANA BAŞARILAR DİLİYORUM.
ökkeş 2 yıl önce
haber doğru ise birkez daha sana verdigim oy helal olsun başkanım servis gibi kulanan çok araç var
Vatansever 2 yıl önce
Hatta erkocun aldığı adamları kovsun iş yapacak üniversite mezunu gençleri ise alsın siyasi ayrımcılık yapmadan
Mamaraş 2 yıl önce
Boş beleş hiçbirşey bilmeden konuluyorsunuz iyi yaptı da iyi yaptı madem tasarruf tedbri başkanlık konutunda kalmasın! Tömekte bağ evinde keyif yapmasın! İki makam aracı biri audi biri mercedes ikisini de iade etsin paşa paşa kendi de fiat egeaya binsin ama yapamaz!
Giden geleni aratırmış derler bu öaraş daha çok ah vah edecek zamanı gelince!
Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat 2 yıl önce
Senin ALLAH a kurban yiğidim ölümüne seninleyim reisimin gönderdiği aslan başkanım burdan türkiye cumhurbaşkanına vede hayrettin güngör başkanıma selam olsun murat engizek kahramanmaraş TÜRKİYE TÜRKİYE TÜRKİYE TÜRKİYE TÜRKİYE TÜRKİYE TÜRKİYE
HAKAN 2 yıl önce
neyın reklamını yapıyorsun sen
HELAL 2 yıl önce
CEHAAPEE zihniyetine son verdiğiniz için tebrikler(!)
selami 2 yıl önce
İnanın buna çok sevindim .Bütün özel işlerini makam araçları ile yapıyorlardı.
Muharrem 2 yıl önce
Belediye de başkan ve genel sekreter dışında kimse makam aracı kullanamaz.
Müdürlerin, daire başkanları vd genel sekreter yardımcılarının zaten makam aracı olamaz,
İyi yapmış ama eksik bir karar
Ahmet ahmet 2 yıl önce
Boşa akan ne kadar musluk varsa kapat başkanım helal olsun.
Alican 2 yıl önce
Bu karari almissa ayakta alkislarim...
Aysel candan 2 yıl önce
Bu belediye araçlarını parkta kahvaltı keyfi yapmak için iki tane sıcak ekmek için en yakındaki bakkaldan değilde gidip firinlardan alanların hesabını kim soracak.Devlet mazot parasını bedava dagitmiyor ey parkta keyif yapan belediye çalışanları araçların biri gidiyor biri geliyor bedava ya keyfi hareketler anca..Sayın belediye baskanım ihbar ediyorum muhsin yazıcıoglu parkına giden araçların haddi hesabı yok...
Ejder ŞİRİKCİ 2 yıl önce
Bu uygulamayı takdir ediyorum, bayramlarda, mübarek gecelerde ve özel günlerde bilboardlara verilen reklam paralarıda ceplerinden karşılansın başkanın, Eğer islam dinine inanıyorlarsa bu da kul hakkı.Hakkımı helam etmem.
VELİ 2 yıl önce
BANKAMATİK MEMURLARINA SON VERİLSİN.
muro 2 yıl önce
belediyenin hilüx pikapla öğrenci servisi cekiyorlar
Aydınlı mert 2 yıl önce
Sanki o saltanatı yapan başka parti nasıl müslüman basil vatanseverlik hiç bir şey degişmez
Isa 2 yıl önce
Sanirsin chp almis araclari. Hey Allahim ya.
afsinli afsinli 2 yıl önce
hepsine bir pisiklet ver pisikletle islerini gorsunler super devletler bile pisiklet kullaniyo yazik gunah bizim vergilere vAllaha babalili gunahi var bu isin
46 MARAŞ DEVAM ET ARKADAŞ 2 yıl önce
BAŞKANIM MARAŞIN HER TARAFINA HALK OTOBÜSÜ ÇALIŞIYOR BİLGİNİZE.
Erhan 46 2 yıl önce
Müslümanım diyen bir siyasetçiden böyle güzel uygulamalar görmek bizi AKP secmenini bir nebze rahatlattı. Zira bu tür İslam'a uyan uygulamaları ya koministlerden ya da sol belediyelerden görüyorduk.
ahmet 2 yıl önce
İddi edildi diyor kesin bilgi değil
A. Çolak 2 yıl önce
Takdir ediyorum başkanımızı; kendisi iyi bilir
A. Çolak 2 yıl önce
Takdir ediyorum başkanımızı; kendisi iyi bilir
Ben Been 2 yıl önce
Makam araçlarını önce iptal edip sonra daha pahalı ve yenilerini almazlar inşAllah. Bunların işi hiç belli olmaz.
D.K. 2 yıl önce
EĞER UYGULANIRSA ÇOK GÜZEL VE YERİNDE ALINMIŞ KARARLAR, İNŞALLAH DEVAMI GELİR
Muhitttin 2 yıl önce
Arkadaşlar iyi diyorsunuz da ATI ALAN GEÇTİ GİTTİ BİLE.. şimdi yeni AT ALMAK İÇİN GELENLER var. Yoksa bunlar damı amerikanın oyunu...Ne dersiniz ..???
jakoben 2 yıl önce
birde hafta sonu bilhassa pazar günü şahsi aracı gibi belediye araçlarını kullanan insanları uyarılar gelse gördüğünüz zaman plakalarını çekip şikayet edin arkadaşlar babalarının malıymış gibi kullanmayı bıraksınlar
Kaan kar 2 yıl önce
Yıllardır akpartiyi savundum bu uğurda çalıştım birimden sürgün bile edildi hemde defalarca Güngör başkan geliyor diye oy istedik aman belediyeciler birliğinde geliyor süper dedik geldi personelleriyle bir toplantı bile yapmadı çalışanlarını madur etti herkes kendi hür iradesiile oy kullanir bende bu Güngör başkanı tanıdım birdaha Tayip reis hariç asla akp oy vermeyeceğim. Artık Büyükşehir Belediyesi seçimle değil Tayip reisin istedi kişi geliyor seçilerek deyil o yüzden bu makamı nekadar hak ettiği tartışılır . Güngör başkan personelinin elinden tut onlar seni her düşüne kaldırır
Ali Kemal 1 yıl önce
Ya ne safsınız araç 10 yaşında eskidi sözde 3 kuruşa satıp yeni modeli alınır merak etmeyin yazın bir kenara
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 16 Ocak 2021
İmsak 06:14
Güneş 07:39
Öğle 12:47
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:05