Güngör: Yedikuyular’ı bir marka haline getireceğiz

Kış turizminin cazibe merkezlerinden Yedikuyular Kayak Merkezi’nde hayata geçen yatırımları yerinde inceleyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Alt ve üstyapı projeleriyle yenilediğimiz Yedikuyular, Bedesten Çarşısı, Bungalov Evleri ve restoranıyla inşallah bu sezonda 500 bin ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyoruz. Sürdürdüğümüz çalışmalarla Yedikuyular’ı bir marka haline getireceğiz” diye konuştu.

YEREL YÖNETİM 08.11.2021, 22:25
Güngör: Yedikuyular’ı bir marka haline getireceğiz
banner257
banner226

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Türkiye’deki kış turizminin cazibe merkezlerinden biri olan Yedikuyular Kayak Merkezi’ndeki yatırımları inceledi. Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik Meclisi üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette Başkan Hayrettin Güngör, bölgedeki yeni çalışmalarla turist sayısında ciddi bir artışın hedeflendiğini belirtti. Başkan Güngör, “Her yıl Yedikuyular’ın altyapısını geliştiriyoruz ve güçlendiriyoruz. Öncelikle tesisimize çok geniş ve standardı yüksek bir yol kazandırdık. Diğer taraftan kayak merkezimizde önemli sorunlardan biri de su sorunuydu. Sondaj ve depolama çalışmalarıyla o ihtiyacımızı da hamdolsun karşıladık. Sadece civar şehirlerimize bakıldığında Yedikuyular yaklaşık 10 milyon gibi bir nüfusa hitap ediyor. Biz de ziyaretçi sayımızı artırabilmek maksadıyla burada özellikle kapalı mekan ve konaklama alanlarıyla ilgili önemli yatırımlar hayata geçirdik. İnşallah sezonda bu tesisleri ziyaretçilerimizin hizmetine sunmuş olacağız” diye konuştu.

Kapasite 4 Kat Arttı

Başkan Güngör, “Büyükşehir Belediyesi olarak son aşamaya getirdiğimiz Bedesten, kısa süre içinde bitmiş olacak. Bu tesisin hizmete girmesiyle ziyaretçilerimize modern bir yeme içme mekanı sunmuş olacağız. Ayrıca yap-işlet-devret modeli ile yaptırdığımız 25 Bungalov ev tamamlandı. Orada da restoran bölümümüz var. Bu da konaklama hizmetiyle ilgili kaydettiğimiz önemli bir aşama. Sadece bu yatırımla tesis kapasitemizi 4 kat artırmış olduk. Önümüzdeki süreçte de bölgeye bir otel projemiz var. Yedikuyular için çok geniş bir master planla telesiyej ve yeni pistlerle ilgili de çalışmaları hayata geçirmiş olacağız” dedi.

Ziyaretçi Hedefimiz 500 Bin

Pandemi kısıtlılıklarına rağmen Yedikuyular’da geçtiğimiz yıl 100 binin üzerinde ziyaretçinin ağırlandığını belirten Başkan Hayrettin Güngör, “Pandeminin tüm kısıtlı imkânlarına rağmen 100 binin üzerinde ziyaretçi alıyoruz. Ama bu seneki hedefimizi 500 bin olarak belirledik. İlerleyen yıllarda atacağımız adımlarla bunu daha da yükseklere çıkarmayı düşünüyoruz. Bunun şehrimize ekonomik önemli getirileri oluyor. Yedikuyular Kayak Merkezi gibi şehrimizin doğal güzelliklerinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla Kahramanmaraş’ımızın turizm payını her geçen gün artırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

banner261
Yorumlar (12)
albatros46 4 hafta önce
expo dediniz marasi yediniz simdi yedi kuyular diyorsunuz bence tum bunlar yedi uyurlar icin zira sadece vatandas eziliyor tabi gozunuz kapali gormezsiniz
Garibanın biri 3 hafta önce
Geldi geleli ne pirojesi var başkanın Hazira konuldu akent konutlar durdu yapilmiyor para yok öncelik onları bittir yedi kuyuları boşver insanlar mağdur gittin baktinmi oraya ne halde diye haklı perişan etiniz yazık onlara
EDEM 4 hafta önce
ARSAN KAVŞAĞI NE OLDU ? HABER BİLE YAPMIYORLAR ARTIK :))))))))
FATMA 4 hafta önce
iyiki ERKOÇ un projeleri varmış.
46 ede 4 hafta önce
YEDİ KUYULAR PİŞMANLIKTIR
Mehmet 4 hafta önce
Gitme o zaman
Edeci 4 hafta önce
Sayın başkanım çok güler yüzlüsünüz maşallah
ömer fıstık 4 hafta önce
başasının projesi ile övünen zihniyet ve bitmeyen projeler vede seçimin frağmanı
ede46 4 hafta önce
Kemalpaşa Belediyesi'ndeki yolsuzluk operasyonunda 11 kişi gözaltına alındı09.11.2021 14:30

İzmir'de Kemalpaşa Belediyesinde rüşvet iddiaları sebebiyle 6'sı belediye çalışanı 11 kişi jandarma tarafından gözaltına alındı. Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı belediye tarafından resmi açıklama yapılacağını, konu ile ilgili net bilgilerinin olmadığını ve gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade etti diyor merak ediyorum bizim maras belediyelerinde donen yolsuzluklar ne oldu ????
maraşlı 3 hafta önce
:)
furkan demirci 4 hafta önce
marasa bir eseriniz olmadi vesselam emin olun ki rahmetle anilmayacaksiniz
Garibanın biri 3 hafta önce
Yazık yazık herkes görüyor bunlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 04 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı