Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, eski makam aracını satışa çıkardı

KAHRAMANMARAŞ Büyükşehir Belediyesi, 2009'da bir bankanın 'Şartlı bağış' olarak verdiği ve eski belediye başkanlarınca makam aracı olarak kullanılan 2010 model lüks aracın tasarruf tedbiri kapsamında satışa çıkarıldığını açıkladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, eski makam aracını satışa çıkardı

KAHRAMANMARAŞ Büyükşehir Belediyesi, 2009'da bir bankanın 'Şartlı bağış' olarak verdiği ve eski belediye başkanlarınca makam aracı olarak kullanılan 2010 model lüks aracın tasarruf tedbiri kapsamında satışa çıkarıldığını açıkladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, 10 yıl önce, 2007 ve 2000 model iki otomobili 110 bin TL'ye mevduatı bulunduğu bankaya verip karşılığında 350 bin TL değerinde lüks otomobil aldı. 1 Eylül 2009'dan itibaren dönemin Belediye Başkanları Mustafa Poyraz ve Fatih Mehmet Erkoç tarafından kullanılan makam aracı, 10 Nisan'da başkanlık koltuğuna oturan Hayrettin Güngör'ün talimatıyla satışa çıkarıldı.

Belediye, aracın tasarruf tedbirleri kapsamında satışa çıkarıldığını, satışın da ihale yoluyla yapılacağını açıkladı. İhale 3 Eylül Salı günü saat 14.15'te Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonu'nda yapılacak. Bugüne kadar 377 bin kilometre yol kat eden makam otomobilinin muhammen bedeli 240 bin TL artı vergiler olarak belirlenirken, ihaleye girecek olanların 7 bin 200 TL geçici teminat yatırmaları gerektiği bildirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alyanak  osman
Alyanak osman - 3 ay Önce

Korkuyorum tasarruf masarruf ayağına trilyonluk makam arabası geliyor, açıklaması da: eski arac cok masrafıydı, sanayiden çıkmıyordu o yüzden bu aracı almak zorunda kaldık" olacak gibi, bakıp göreceğiz

edeci
edeci - 3 ay Önce

değerli başkanımız bu aracı satınca hangi araca binecek acaba ?

A.a.a.
A.a.a. - 3 ay Önce

Allah razı olsun, böylelikle şehrimizin bütün sorunları halledilmiş ve sayın Hayrettin Güngör başkanımızdan beklenen hizmeti görmüş olmaktayız. Sonraki seçime kadar bu icraat ile bütün şehir övünür:))

RG
RG - 3 ay Önce

Kültür parkı eski orta hali satalım. hem bir yanlıştan dönelim.

SG
SG - 3 ay Önce

Gerçekten tasarruf amaçlı bir satış ise başkanı canı gönülden tebrik ederim

mustafa
mustafa - 3 ay Önce

ne tasarrufu kardeşim parasızlıktan desene... erkoç iş makinalarını sattı sonra şantiyelere lazım oldukça firmalardan iş makinası kiralamaya başladı bu da makam aracını satıp firmalardan kiralayacak... bir sonraki belediye başkanı belediye binasını satıp günü birlik daire kiralayacak...

Ahmet enes
Ahmet enes - 3 ay Önce

Daha önce bu aracın satıldığına dair haber yapmıştınız?

Ekrem nacar
Ekrem nacar - 3 ay Önce

Değerli kardeşlerim ve abilerim arabayı alan olmazsa taksitli olarak ben alabilirim. Ayda 750 TL ödemekle.saygilar

SIRADAKİ HABER

banner122