Kahramanmaraş Büyükşehir'den Özel Halk Otobüsü esnafına 25 milyon lira destek

Kahramanmaraş Özel Halk Otobüsleri ve Minibüsçüleri Odası Başkanı Mustafa Baltacı ''Türkiye’de sektöre ilk desten veren Hayrettin Güngör Başkanımız oldu. Bugüne geldiğimizde tüm esnafımıza yaklaşık 25 Milyon TL ödeme yapıldı. Bu zor süreçte bizleri yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e teşekkür ediyorum'' dedi.

YEREL YÖNETİM 07.07.2021, 16:37
Kahramanmaraş Büyükşehir'den Özel Halk Otobüsü esnafına 25 milyon lira destek
banner257

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin Özel halk otobüsü esnafına destek sağladığı ifade edildi. Dünya genelinde Mart 2020 tarihinden itibaren etkisini hissettiren Covid-19 pandemisi sebebiyle kamusal alanlarda pek çok kısıtlılık yaşanmıştı. Şehir içi toplu taşımanın da etkilendiği kısıtlılıklar sebebiyle, Özel Halk Otobüsü esnafına yaklaşık bir yıldır nakit destek sağlanıyor. Ulaşımın aksamaması adına, sokağa çıkma kısıtlılıklarında da çalışmayı sürdüren esnaflar Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan nakit desteğiyle önemli ölçüde rahatladı. Kentin birçok noktasına ulaşım sağlayan 409 Özel Halk Otobüsü esnafına sağlanan toplam nakit destek miktarı ise yaklaşık 25 Milyon Türk Lirası’na ulaştı. Son olarak Haziran ayı içinde sağlanan kişi başı destek ise 2 bin 500 Türk Lirası olarak gerçekleşti.

Esnafı Yalnız Bırakmadı

Kahramanmaraş Özel Halk Otobüsleri ve Minibüsçüleri Odası Başkanı Mustafa Baltacı verilen desteklere ilişkin yaptığı açıklamada, “Pandemi süreci tüm dünyayı olduğu gibi bizi de etkisi altına aldı ve olumsuz etkiledi. Çünkü banka kredilerimiz, borçlarımız ve ödemelerimiz vardı. Ancak pandemi döneminin hemen başında Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör beni aradı ve bizleri yalnız bırakmayacağını, bu süreci hep birlikte atlatacağımızı iletti. Başkanımız Hayrettin Güngör, pandemi döneminden olumsuz etkilenen Özel Halk Otobüsü esnafına ekonomik olarak destekte bulunacağını söyledi. Bu süreçte Büyükşehir Belediyesi, Özel Halk Otobüsü işletmecilerine araç başına 2 bin 500 TL, toplamda ise yaklaşık 25 Milyon TL destekte bulundu. Bu anlamda Başkanımız Hayrettin Güngör, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Bu zor süreçte bizleri hem maddi hem de manevi açıdan yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (3)
Maraş lı 3 hafta önce
409 esnafa 25milyon yani kişi başı 61000tl iiimiş
Maraşlıı 3 hafta önce
Verdikleri para ücretsiz taşınan yolcuların parası ücretsiz taşınan yolcuları ücrete tabii tutsan 10.000₺ yi geçer aylık ama 2500₺ veriliyor
esnaf 3 hafta önce
şoförün maaşı bile değil o neyin desteğinden bahsediyorsunuz.sadece bir hafta çalışıp şoförünün maaşını sigortasını vergileri ve otobüsün masrafını bir hesaplayın Allah aşkına.vergiler pandemide ötelendi 3 ay denildi.üç ay sonra esnaf birini ödeyemezken üst üste binen iki vergiyi birden tahsil ettiler.bumu plan proje?kardeşlim samimi olun esnafı ezmeyin.
36°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak 03:51
Güneş 05:27
Öğle 12:44
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:20