Kahramanmaraş Büyükşehir Ulaşımda Türkiye birincisi oldu

İnsan odaklı şehircilik vizyonu ile 2015 yılında uyguladığı dönüşüm sayesinde vatandaşa rahat ulaşım imkanı sağlayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, 81 il belediyesi içinden Türkiye birincisi oldu. Kahramanmaraş’a, Toplu Taşımada Hizmet Kalitesi Birincilik ödülü verildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Ulaşımda Türkiye birincisi oldu

İnsan odaklı şehircilik vizyonu ile 2015 yılında uyguladığı dönüşüm sayesinde vatandaşa rahat ulaşım imkanı sağlayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, 81 il belediyesi içinden Türkiye birincisi oldu. Kahramanmaraş’a, Toplu Taşımada Hizmet Kalitesi Birincilik ödülü verildi.

Bu yıl 11’incisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’nın finalinde toplu ulaşım mükemmellik ödüllüne yine Kahramanmaraş layık görüldü. 2017 yılında ; “Toplu Taşımada Ekonomiklik ödülü” alan Kahramanmaraş bu yılda; “Toplu Taşımada Hizmet Kalitesi ödülü”nün sahibi oldu. 2014 yılında Büyükşehir Yasasına kavuşan Kahramanmaraş, Türkiye’de farklı alınlarda ve aynı alanda dört birinciliğe sahip tek belediye olma unvanını da korumaya devam ediyor.

DÖRT TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

Manevi Evlat Butonu--Dezavantajlı Gruplara Yönelik Sosyal Rehabilitasyon Merkezi ve Maraş Oyuncakları Atölyesi Projesi--Toplu Taşımada Ekonomiklik ödülü---Toplu Taşımada Hizmet Kalitesi ödülü’nün sahibi olarak kısa zamanda çok işler yapılacağını gösteren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ayrıca Türkiye’de yeni yapılan Millet Bahçelerinin de mimarı konumunda.

İNSAN ODAKLI PROJELERİN MİMARI ‘ERKOÇ’

Yaptığı projeler ile şehrin gelişimine ışık tutan ayrıca Türkiye’de ki diğer belediyelere örnek olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kısa zamanda çok işler başararak, Recep Tayyip Erdoğan Belediyeciliğinin en iyi gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi oldu. İnsan odaklı projelerin yanı sıra, vizyon, prestij ve sosyal projelerde ağırlık veren Erkoç, 2015 yılında hayata geçirdiği toplu taşımada dönüşüme bir ödül daha kazandırmış oldu. 81 il belediyesinin katılımı ile İstanbul’da düzenlenen Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı’nda Toplu Taşımada Hizmet Kalitesi ödülü’nün sahibi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi oldu. Yine 2017 yılında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi “Toplu Taşımada Ekonomiklik ödülü” Türkiye birinciliği de kazanmıştı.

HABER FOTOĞRAFLARI

HİZMET KALİTESİ

Ödülü Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı adına alan Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanı Yusuf Deliktaş kendi sosyal medya hesabında: “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz Türkiye’deki tüm belediyeler arasında Toplu Taşımada Hizmet Kalitesi dalında birincilik ödülünü almaya hak kazanmıştır. Bu ödül başta insan odaklı şehircilik vizyonu ile bize ışık tutan Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç Bey, sahada gece gündüz demeden benimle birlikte çalışan idareci ekibimiz ve direksiyon başındaki alın teri akıtan tüm şoför arkadaşlarımızındır. Hayırlara vesile olması dileğiyle” dedi

Haber: Mustafa Kılınç

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 10:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
okan
okan - 9 ay Önce

güldürmeyin insanı yapmayın şöyle şeyler

Maraşlıgil
Maraşlıgil - 9 ay Önce

Sen sabah akşam mercedesle değilde halk otobüsüyle işe git gelde gör kaç kişi hımırdanıyor hıhı hıhı gör...

CAN
CAN - 9 ay Önce

ARKADAN MI ?

Marasli
Marasli - 9 ay Önce

Ulan utanmada yok bunlarda be afsindan marasa 1 buçuk saatte geliyom marastan mahalleye 2 saatte geliyom bu birincilik 45 dakika dolmuş bekliyom adamı mecbur bırakıyorlar 10 tl olacak adam başka şehirden geliyor bir sefer binecek otobüse olmaz alacaksın diyorlar bir adres sorsan bilmiyor azarliyorlar bumu birincilik gelsinler marasliya sorsunlar ne cektini de ona göre versinler ödülü

Cihan
Cihan - 9 ay Önce

Yolsuzluk ta bir numarasiniz

maraşlı
maraşlı - 9 ay Önce

neye ulaşımda birinciyiz.

Ahmet
Ahmet - 9 ay Önce

Haber46 böyle yalan habr yapmak için kaç para alıyosun çok merak ediyorum????

SAÇMALIKKKK!!!!
SAÇMALIKKKK!!!! - 9 ay Önce

BEN MEMNUNUM DİEN VATANDAŞ VARMI CİDDEN BUNLAR NE DİOR YA

alper
alper - 9 ay Önce

herhalde sondan birinciyiz başkanımız yada başka şehirlere gitmemiştir hal kavşağını dahi yapamadılar marray sözünüz ne oldu teleferik ne oldu verdiğiniz sözleri unuttuk mu sanıyorsunuz sayın başkanım seçimde dağıttığınız kitapçığı ben olsam yine dağıtırım

TC'li
TC'li - 9 ay Önce

Sorması ayıp olacak ama hangi toplu taşımada birinci??? metro? tramvay? seçim yaklaşıyor ya yakın yağları :D

Yurdal
Yurdal - 9 ay Önce

Yağ bunlar doğrumu vAllahi hikaye

Ziyan
Ziyan - 9 ay Önce

Erkoç un yalakları büyük şehirlere gidin bi bakın metro hatlarına konfor görün

M Ali Küçüktüfekçi
M Ali Küçüktüfekçi - 9 ay Önce

atma başkan,kahramankart 10tl (reisiniz bedava diyormuş),3 biniş 10tl haberin var mı?

Veli
Veli - 9 ay Önce

Ne birinciligi ulasimin icine ettiler

46
46 - 9 ay Önce

ulaşımda dönüşümle konfor arttı,uluk- delik dolmuşlardan kurtuldu vatandaş...ama dolmuş bekleme süreleri arttı...

maraşlı
maraşlı - 9 ay Önce

parayı çok almışsınız ne birinciliği kardeşim 0

Goksunlu Muro
Goksunlu Muro - 9 ay Önce

Sen once ilcelere servis koy baskan.nasil buyuksehir boyle tum hizmrtler merkeze yapiliyor baskan.ufacik merkezin ulasimi nolcak sanki kafa bulma milletle baskan.senin ilcelerinle irtibatin kopuk once onu hallet.

farklı bakış
farklı bakış - 9 ay Önce

ulaşımdan söz açılmışken şu üç başlığın da gündeme gelmesini istiyoruz :
1. Toplu taşımada merkezden ilçelere ve ilçelerden merkeze neden sefer yok ?
( günde iki adet olsa yeter örneğin saat 10 da ve 15 te )
2.Ekinözü-Ilıca- kahramanmaraş yolu tamamlansa
3- Kadirli-Andırın- Göksun yolu bitirilip hizmete açılsa .

sence
sence - 9 ay Önce

büyükşehir in mantığı büyükşehir içinde yaşayan herekese izmetin ulaşmasıdır. Sınır köylerde kasabalarda ya da uzak ilçelerde yaşayana büyükşehir ulaşmıyorsa o büyükşehir amacına ulaşmamış demektir.

kahraman
kahraman - 9 ay Önce

birazda ucuz olsa sonuçda şehrimiz küçük yer birde aktarmaya niye ücret alınıyor onu anlamış değilim

köylü
köylü - 9 ay Önce

kahramanmaraş büyükşehir olduysa tüm ilçe merkezlerine belediye otobüsü seferi konsun . madem ulaşımda birinciyiz bundan büyükşehir içinde yaşayan herkes faydalansın. yok bu olmuyorsa neden büyükşehir olundu ??? eskiden kasaba belediyeleri otobüs kaldırırdı ve ulaşım ucuz olurdu. Şimdi tekkelleşmiş arabalar var . Yol parasını istediği gibi alıyor. çözüm ????

Göksunlu
Göksunlu - 9 ay Önce

Kahramanmaraş - Göksun yolu kısaldı . Belediye otobüs seferleri konulabilir

Ulaş
Ulaş - 9 ay Önce

Ayakta gitmekte şoförlerin kaba konuşmasında telefonla konuşan şoförlerden dolayı ve ayrıca arka arkaya yapilan sanlardan dolayı birinciyiz bu konuda eminim.... Bir de belediye kendi otobüslerini özel sektörle eşiylesin o zaman kaliteli ulaşım olur. Belediye şoförlerimiz kibar ve nazik davranıyor... Sabırlı... Ben şahsen belediyenin kendi otobüslerinin çalışmasını tercih ederim.

Sessiz ses
Sessiz ses - 9 ay Önce

Belediyede ulaşım rahat.ne uygulama var nede takip var.bugun buyuksehirimizin bi mezbahane aracı turkoglundan gelirken bi arabanın camına taş sıçratmıştı çam paramparça olmuştu.benim yanımdanda geçti bu araç çok hızlı geçti.kim denetliyor bu belediye arabalarını.

Ziyaaa aaa
Ziyaaa aaa - 9 ay Önce

Tam ziyalık bir durum at ziya at

Necati okay
Necati okay - 9 ay Önce

Ziyaaaa atma

Mavis
Mavis - 9 ay Önce

SİZE NE YAPSA YARANMAZ BASKANIMIZ NANKÖRLÜK YAPMAYIN EN AZ 15 DK YA BIR OTOBÜS GELİYOR BU ADAM SIZE ELIYLE KUS SÜTÜDE GETIRSE YARANMAZ AYAGINIZA ALTIN SERSE YINE BIR BAHANE UYDURUP KOTULERSINIZ Eski KAHRAMANMARASLA SIMDIKI KAHRAMANMARASA BAK

MARAŞLI46
MARAŞLI46 @Mavis - 9 ay Önce

eskiden her dakka otobus,dolmuş vardıki 15dakada 1 dolmuşların hepsi bir geliyor içine ettiler ulaşımın

Ali   karapınar
Ali karapınar - 9 ay Önce

Basının en büyük özelliklerinden birisi araştırmacı olması, sorgulaması, eleştirebilmesidir. Bunları yaptıgı sürece doğruya ulaşabilir ve halkı doğru ile aydınlatabilir.. ACABA SİZ BU HABERİ YAPARKEN YUKARDAKİ İLKELERDEN HANGİSİNİ YAPTINIZ...

46
46 - 9 ay Önce

YAĞMURLU GÜNLERDE BELEDİYE OTOBÜSÜNE BİNMİŞ Mİ ACABA ? BELEDİYE OTOBÜSLERİ TOPRAK DAMLARIN AKTIĞI GİBİ RESMEN AKIYOR MİLLET BİRBİRİYLE ŞAKALAŞIYOR DAMI NOLAYALIM MI DİYE GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN......!!!!!!!!!

küçük enişte
küçük enişte - 9 ay Önce

Akp den nefret ederim ama bu haber doğru ulaşımda çok iyi yere geldik yiğidi öldür hakkın ver.

m ali k
m ali k - 9 ay Önce

sahi mi? kimse inanmaz,yürü git be andavallı.

Ahmet tüfekci
Ahmet tüfekci - 9 ay Önce

Helikopterle ulaşımda birinci olabilirsiniz

mak
mak - 9 ay Önce

dolmuşla kmaraş- ılıca (60 km) 15 l,ra,bb otobüsünde ayakta bile yer yok,hani hizmet,bu mu birincillik,yuh olsun yalancılara.

ede
ede - 9 ay Önce

Dolmuşa göre çok iyi şimdi

vatandaş 46
vatandaş 46 - 9 ay Önce

sayın başkan ulaşımda çığır açmadınız kaymakamlık lojmanlarının orada bir otobüs hattınız bile yok işe yaramayan AĞCALI MAHALLE MUHTARI bile mahallesiyle ilgilenmiyor ulaşım daire başkanınız otobüscülerin ağzının içine bakıyor burada ulaşım hattı olmasına rağmen hat aktif değil yaşlısı engellisi burada yaşayan insanlar mağdur eğer aracınız yoksa bu insanlar perişan defalarca bu konuyu başta cimer bimer beyaz masaya bildirmemize rağmen hiç bir sonuç alamadık

ali46
ali46 - 9 ay Önce

sayın başkanım Ağcalı mahallesi sümbüllü konutlarının orada otobüs hattı olmasına rağmen hat bir hafta kadar çalıştı iptal edildi otobüs hat sahiplerinin itirazı yüzünden ve ulaşım daire başkanınızın beceriksizliği yüzünden hattımız iptal oldu engellimiz yaşlımız perişan o bölgede yaşayan insanlarımız perişan hem yaşayanlar için hemde o bölgeye misafir gelenler için bir felaket bir çok müracaatımız var sonuç sıfır masa başında güzergah belirlenmez kaymakamlık lojmanlarının orası ulaşım berbat oy zamanı bizlerin hatırlanmasını istemiyoruz

hamza
hamza - 9 ay Önce

sayın arkadaşlar ben biraz düşündüm büyük şehir belediiyesi son 4 yılda geriye dönük bir bakın neler yapmış gerçekden cok büyük işlere imza atmıştır başarı göstermiştir ben fatih mehmet erkoçu destekliyorum başarıların devamını istiyorum ne o beni tanı nede ben onu saygılarımla k maraşa yakışıyorsun saygılarımla

muhterem BAYIR
muhterem BAYIR - 9 ay Önce

SONDAN 1, OLABİLİR.


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154