Kahramanmaraş Caddesi ile Trabzon Caddesi Birbirine Benzeyecek

Trabzon'daki Kahramanmaraş Caddesinin Kahramanmaraş'taki Trabzon Caddesine benzeme kararı alındı. Ancak Trabzon Caddesine harcanan milyonların heba edildiği, caddenin yeniden eski haline getirilmesi için çaba harcandığı unutuldu. Yani Kahramanmaraş, kardeş şehir Trabzon'a diyor ki; biz yandık sen de yan.

YEREL YÖNETİM 06.07.2021, 17:38
Kahramanmaraş Caddesi ile Trabzon Caddesi Birbirine Benzeyecek
banner257

Trabzon'daki Kahramanmaraş Caddesinin Kahramanmaraş'taki Trabzon Caddesine benzeme kararı alındı. Ancak Trabzon Caddesine harcanan milyonların heba edildiği, caddenin yeniden eski haline getirilmesi için çaba harcandığı unutuldu. Yani Kahramanmaraş, kardeş şehir Trabzon'a diyor ki; biz yandık sen de yan.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi ortakk bir çalışma hayata geçiriyor. Bu kapsamda, Kahramanmaraş’ın en büyük caddelerinden “Trabzon Caddesi” ve kardeş şehir Trabzon’un merkezinde bulunan “Kahramanmaraş Caddesi” adlı iki arter ortak tasarımlarla güzelleştirilecek. İki Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilecek çalışmada, projeler üzerine görüşülmeye başlandı. Arterlerde yapılacak çalışmayla her iki caddenin de sanat yapıları, planları ve simge-ikonlarıyla bir bütünlük arz etmesi planlanıyor. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek örnek çalışmanın kısa sürede proje safhasına geçmesi hedefleniyor.

Güngör: Kardeş Şehirlere Kardeş Tasarım

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör yapılacak çalışmayla ilgili, “Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu ile kent estetiği ve planlamacılığı çerçevesinde müşterek bir çalışmaya imza atıyoruz. Her iki şehrin maziye uzanan kardeşlik bağları atılacak bu adımla daha da güçlenecektir. Kardeş şehirlere, müşterek tasarımlar yakışır. İki şehrimizdeki iki caddemiz adeta bir ayna gibi Akdeniz ve Karadeniz’i birbirine yansıtacak. Düzenlenen projede işbirliği sağlayan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu ve ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Zorluoğlu: Örneğine Az Rastlanır Bir Çalışma

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ise açıklamasında, “Trabzon ve Kahramanmaraş’ın en büyük caddeleri yapılacak çalışmalar neticesinde benzer tasarımlara sahip olacak. Kahramanmaraş tarihte çok önemli yere sahip bir şehir ve bizim de kardeş şehrimiz. Kahramanmaraş ve Trabzon caddelerinin proje sonrası benzer özellikler taşıyacak olması, aynı zamanda örneğine az rastlanan bir çalışma olacak. Proje tamamlandığında iki kentin vatandaşlarının da memnuniyet duyacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Yandı, Trabzon da Yansın!

Kahramanmaraş'ta on milyonlarca lira para harcanan Trabzon Caddesinin yeniden eski haline getirilmesi düşünülüyordu. Hatta Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi caddenin yeniden düzenlenmesi ve daha işlevsel bir hale getirilmesi için İstanbul'dan uzman bir ekip dahi getirmişti. Kahramanmaraş çarşı merkezinde trafiği kilitleyen, yayalaştırma olarak başlayan caddede hem araç parkına hem de araç trafiğine izin verilen caddeden vatandaşlar da siyasetçiler de şikayetçi. Buna rağmen Trabzon'daki Kahramanmaraş Caddesinin bu kötü örneğe rağmen ortak çalışmaya imza atması şaşırtıcı bir durum olarak görülüyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi yetkililerini caddeyi ve başımıza ne büyük bir bela aldığımız görmeleri için Kahramanmaraş'a davet ediyoruz.

Yorumlar (4)
Kahraman Maraşlı 4 hafta önce
Antebin 3 katı büyüklüğündeki yüzölçümüne rağmen Maraşı vAllahi de billahi de siz bir büyükşehir gibi yönetemiysiz.
Bertizli bekir 4 hafta önce
Trabzon caddesi ve kıbrıs meydanı ,sakarya,tekke tarihi eserler hariç tamamen yıkın , o bölgeyi içinden kanal geçen bir ormanlık alana çevirin.100 yıl sonra torunlarınız atalarımız ne kadar feraset sahibiymis diye size dua ederler.
israfın adı proje olmuş sanat olmuş 3 hafta önce
israfın adı proje olmuş sanat olmuş para harcamaya israf etmeye yer arıyorlar
istanbul 3 hafta önce
Maraş'ı Antep karşısında aşağıladığınız yetmedi, şimdi de Trabzon karşısında aşağılıyorsunuz. Bu haber dilini reddediyorum.
36°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak 03:51
Güneş 05:27
Öğle 12:44
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:20