Kahramanmaraş'ın Trabzon Caddesi Yeniden Düzenleniyor

Kahramanmaraş'ta Başkan Fatih Mehmet Erkoç döneminde milyonlarca lira harcanarak düzenlenen Trabzon Caddesi yeniden düzenleniyor. Düzenleme sonunda değişen pek bir şey olmayacak gibi görünüyor.

YEREL YÖNETİM 24.03.2020, 16:44 24.03.2020, 17:10
Kahramanmaraş'ın Trabzon Caddesi Yeniden Düzenleniyor

Kahramanmaraş'ta ucube Özel İdare İş Merkezi'nin yer aldığı Trabzon Caddesi'nin ucube görüntüsü yeniden düzenleniyor. Ancak yapılan çalışmanın çirkin görüntüyü değiştirip değiştirmeyeceği bilinmiyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi daha önce yaptığı açıklamada, Trabzon Caddesi'nin yeniden düzenlenmesi için İstanbul'dan özel ekip gelerek incelemelerde bulunduğunu söylemişti. Başlayan düzenleme çalışmasının İstanbul'dan gelen özel ekibin raporu doğrultusunda mı yapıldığı konusunda da açıklama yapılmadı.

Büyükşehir Belediyesi Yaptığı Açıklamada "Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirdiği 2019-2024 Projeler ve Eylem Planı Önceliklendirme Anketi Analiz Raporu kapsamında vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Trabzon Caddesi’nde düzenleme çalışmaları devam ediyor." denildi. 

Açıklamada "Yapılan anket sonucunda Trabzon Caddesi’nde trafik yoğunluğu, parklanma ve yaya durumu üzerine vatandaşlardan gelen talepleri dikkate alan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi çalışmalarda yayaların geçişinde sorun teşkil eden çim ve mermer düzenini kaldırarak yerine bazalt döşemesi yapıyor." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada "Anketlerde Trabzon Caddesi üzerinde bulunan çim ve mermer döşemeler ile damlalıklar vatandaşlara zorluk çıkardığı belirtilerek kaldırılması yönünde görüşler belirtilmişti." ifadelerine de yer verildi.

HABER46 SORUYOR

1. Trabzon Caddesi'nin yeniden düzenlenmesi için İstanbul'dan getirilen özel ekip raporunu hazırladı mı? Raporu kamuoyuna açıklamayı düşünüyor musunuz?

2. İstanbul'dan getirtilen özel ekibe ne kadar ödeme yaptınız? 

3. Trabzon Caddesi'nde başlattığınız çalışmalar, İstanbul'dan gelen ekibin raporuyla uyumlu mu?

4. Şu anda yaptığınız çalışmalar kalıcı mı? Yoksa özel ekibin raporu doğrultusunda yeni bir çalışma yapacak mısınız?

5. Trabzon Caddesi'nde yeni başlayan düzenleme çalışması için kaç lira harcamayı planlıyorsunuz?

Yorumlar (46)
Omar EDE 4 gün önce
Sayın Haber 46 sorularınıza bir katkıda bulunmak istiyorum.
Madem Trabzon caddesinin yeniden düzenlemeye ihtiyacı var. Peki yetkililer caddeyi bu hale getirmek için haberde belirtiniz gibi 10 Milyon ₺ den fazla para harcayan eski yönetime Kahramanmaraş halkı adına görev zararı davası açmayı düşünüyorlar mı?
Sorularınıza bu soruyu da ilave ederseniz sevinirim.
NECDET 3 gün önce
Avrupada hiçbir cadde ve sokakta böyle değişiklikler yapılmaz. Seksen sene önce gittiğiniz cadde ve sokağa gidin aynısını görürsünüz. Fatih Erkoç hangi gerekçeyle caddeyi böyle mahvetti acaba???
Hakikat 3 gün önce
Süper bir soru
Evet eski yonetime dava açılsın kamu zararı varsa
sedat 4 gün önce
bunu da herkesin evde kalması gereken zamanda yapıyorlar hadi firma düşünmedi belediye nasıl müsade ediyor buna
maraşlı 4 gün önce
ALLAH aşkına eskisi gibi Trabzon Caddesinde geliş gidiş trafik akışı sağlayın da Azerbaycan caddesindeki trafik yoğunluğunu azaltın. Fatih Erkoç'a da kamu zararı davası açılsın bence...
Altın 4 gün önce
Bunlarda para çook ama adamlık yok bizim halk önünü görmez yürü be kınalım
maraşlı 3 gün önce
mado ne derse o
HADİ ORADAN SEN DE ! 2 gün önce
MALUM PASTANE DEDİĞİN YER K.MARAŞTA TEK TURİSTİLERİN UĞRADIĞI YER TABİKİ ONLARA HİZMET VERMEK GEREKİYOR SEN VE SENİN GİBİLERİN YÜZÜNDEN K.MARAŞ 1 ADIM İLERİ GİTMİYOR ASIL SİZE YAZIK DESTEK OLMANIZ GEREKİRKEN KÖSTEK OLUYORSUNUZ !
0952 4 gün önce
malum pastanenin önüne biraz daha park yeri açın, hatta orayı sadece onlara hibe edin, biz başka bi yolu kullanırız.
Vay 4 gün önce
Önceki işin hesabını sorun önce...
hacı 4 gün önce
Fatih Erkoç tan tahsil edilmeli ama gelin görün ki ona da yarın Ak partide yeni bir görev vererek terfi ettirirler.
cengiz donmez 3 gün önce
bir de kalemizin tamirati kac sene oldu hala bitmiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın