Kahramanmaraş kalesi neden açılmıyor? Kamuoyu merak ediyor!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün yılbaşında açılacak dediği Kahramanmaraş kalesi, aradan 3 ay geçmesine rağmen hale açılmadı.

YEREL YÖNETİM 20.03.2020, 16:18
Kahramanmaraş kalesi neden açılmıyor? Kamuoyu merak ediyor!

İçerisinden kamyon kamyon tarihi eser çıkarıldığı iddia edilen Kahramanmaraş kalesi yıl başında açılıyor. Yaklaşık 4 yıldır tadilat yapılıyor denilen Kahramanmaraş kalesinde bu süre zarfında neler yaşandı ?

Yerel yönetim Kahramanmaraş kalesinde neler döndüğünü, yıllardır neden açılmadığını açıklayacak mı? Başkan Hayrettin Güngör'ün üzerinde titizlikle durduğu Kahramanmaraş kalesinin hala açılmaması, kamuoyunda merak uyandırdı. Başkan Güngör, verdiği sözü bir an önce yerine getirmelidir. 

31.10.2019 TARİHİNDE BAŞKAN GÜNGÖR NE DEMİŞTİ?

İŞTE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN GELEN AÇIKLAMA

Tarihi Kale’de devam eden çalışmaları inceleyen Başkan Güngör, “Ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Kurtuluş mücadelemizin sembol mekanlarından olan Tarihi Maraş Kalemizi yıl başına kadar hemşerilerimizin ziyaretine açmayı planlıyoruz” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Tarihi Maraş Kalesi’nde devam eden çalışmaları inceledi. Başkan Hayrettin Güngör, “Büyükşehir Belediyesi olarak Tarihi Maraş Kalesi’nin çevre düzenleme planını kurula onaylatmıştık. Ardından ekiplerimiz hızlı bir şekilde çalışmalara başladı. 11 bin metrekarelik açık alanda yoğun bir şekilde çalışıyoruz” diye konuştu.

Çalışmalar Devam Ediyor

Yılbaşına kadar Tarihi Maraş Kalesi’ni ziyarete açmayı planladıklarını da belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Tarihi Kalemizde yürüyüş yolları, dinlenme alanları ve seyir alanları oluşturuyoruz. Kurtuluş mücadelemizin sembol mekanlarından olan Tarihi Maraş Kalemizi yıl başına kadar hemşerilerimizin ziyaretine açmayı planlıyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (22)
NoName 2 hafta önce
Anca laf. Maalesef Kahramanmaraş'a adam akıllı belediye başkanı gelmiyor.
maraşlı 2 hafta önce
başkan çok yoruldu ankaraya dönecegi günü iple çekiyor çok sıkıştırman
Ömer 2 hafta önce
Siyaside her söz yerine getirilse şimdi aya candır kurmuştuk
Ya Adilll 2 hafta önce
Sayın Baskanim onikisubat ilçe belediyesi imar müdürlüğünün verdiği usulsüz iş bitirmeyi iptal ettirin kacak yapılardan kurtarın bizi
Arkadaş 2 hafta önce
Akedas armadas haydi indirimi yap yüzü gülsün vatandaş
Mustafa Kahveci 2 hafta önce
O kaleye ne villa olur başkan gel sat şurayı bana oraya muazzam 2 villa dikeyim biri senin biri benim millet 10 gün konuşur unutur
Veli 2 hafta önce
Başkan, şimdi Maraşın işlerini bitirdi, Bakan Beye yağcılık için dondurma üretiyor, adam yoğun. O işten sonra açar aceleci olmayalım.
TARAFSIZ 2 hafta önce
Çinlilerin bir haftada 1000 yataklı hastane yaptı siz küçük bir kaleyi 3.5 yılda bitiremediniz yazıklar olsun size yuhhh.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın