Kahramanmaraş KASKİ'den su faturası açıklaması

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon idaresi KASKİ yaptığı kamuoyu duyurusunda, Kovid-19 ile mücadele kapsamında su sayaçlarınınn okunmayacağını ve faturalandırmanın geçmiş yıl aynı döneme dikkate alınarak yapılacağını duyurdu.

YEREL YÖNETİM 03.04.2020, 17:53
Kahramanmaraş KASKİ'den su faturası açıklaması
banner257

Kahramanmaraş KASKİ su faturalarıyla ilgili bir açıklama yaptı. KASKİ tarafından yapılan açıklamada Kovid-19 ile mücadele kapsamında su sayaçlarının okunmayacağı ve faturaların geçen yıl aynı dönem faturalara göre düzenleneceği ifade edildi.

Kaski Açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Kovid-19 ile mücadele kapsamında salgının yayılmasını engellemek ve sosyal izolasyonu en iyi şekilde sağlayarak hem çalışanlarımızın hem de abonelerimizin sağlığının korunması amacıyla su sayaçları okunmadan abonelerimizin geçmiş dönem tüketimlerine göre kıyasen fatura düzenlenecektir.

Kıyasen fatura uygulaması geçici bir süre uygulanacaktır.

Faturalandırma Süreci

Abonelerimize;

Geçmiş yıllardaki bu aylara ait tüketimleri,

Geçmiş tüketimi bulunmayan yeni abonelerimize ise genel tüketim ortalamaları baz alınarak

Kıyasen su  faturası düzenlenecektir.

Faturalandırılan kıyas sarfiyatlar, su sayaçları okunduğunda gerçek tüketimlerinden mahsup edilecektir. Fazla faturalandırılması durumunda sözleşmesini iptal edecek abonelerimize ilgili tutar iade edilecektir.

Yorumlar (27)
Kul Ahmet 2 ay önce
Hani anladım elektrik bizim değil, doğqlgaz bizim değil, ya su mübarekler 2 ay su parası almasanız en azından ramazan bayramına kadar olmuyor mu?
Maraşlı 2 ay önce
Vay arkadaş işsiz kaldık yahu 1 kaç ay almazsanız batarmısınız. Bu kadarmı muhtaçsınız
Ede46 2 ay önce
Halkın canı ucuz emsal fatura kes personeli ni koru halk nasıl ödeyecek onu düşünme
Wery 2 ay önce
İllAllah ettik elinden KASKİ!.. Maraşın suyunu Antep beleş alırken ses çıkarmayan kaski, bizi yolma peşinde.
Mehmet 2 ay önce
Peki sayaç okuma bedeli olacak mı?
ERDEM 2 ay önce
Milleti kaçak kullanmaya teşvik ediyorsunuz bu politika ile... ANTEP gelip maraş'tan su alıyor ve burdan ucuz satıyor... O zaman bizler kendimizi enayi gibi hissediyoruz... SU SAATLERİ BOZULUYOR fatura düşük geliyor belediyeye gidiyoruz dürüst vatandaş olarak kul hakkına girmeyelim diye ama yine enayi konumuna düşüyoruz ve SU SAATİ PARASI ÖDÜYORUZ... HEMDE SU SAATLERİNİ SÖKÜP GÖTÜRÜYORLAR.... YİNE 1 SU SAATİ ELİMİZDE AMA SU SAATİ PARASI ÖDÜYORUZ. Gününde su borcunu ödüyoruz, ödemeyenlere ceza uygulanmıyor faizle affoluyor... DÜRÜSTLÜĞÜ ve ERDEMİ yücelteceğiniz yerde yerin dibine sokuyorsunuz... DÜRÜST OLMAYIN ÇALIN DİYORSUNUZ DOLAYLI OLARAK... GÜNÜNDE YATIRANLARI ÖDÜLLENDİRİN. ŞANTİYELERİN KUL HAKKI A GİRMESİNİ ÖNLEYİN... VATAN SAĞOLSUN DİYE DİYE BIKTIK ARTIK.. ÜLKEMİZİ SEVİYORUZ DİYE MEMLEKETİ BİTİRMEYİN YAZIK...
Bertizli bekir 2 ay önce
bence yillik pesin odeyebilen abonelere % 50 indirim yapmali kaski
Ömer naci 2 ay önce
Belediyemize ne kadar teşekkür etsek azdır. Hah şöyle müthiş projelerle gelin halka. Böyle güzel hizmetler Maras'ı uçurur , durmak yok yola devam !!!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?