Kahramanmaraş'ta içme suları bulanık akıyor

Kahramanmaraş'ın çeşitli mahallelerinde suların sarı aktığı ile ilgili şikayetler gelmeye başladı. Suların bulanık akması ile ilgili ise Kaski Genel Müdürlüğü bir kamuoyu açıklaması yayınladı ve durumu kabul etti.

YEREL YÖNETİM 15.11.2021, 15:45
Kahramanmaraş'ta içme suları bulanık akıyor
banner257
banner226

Kahramanmaraş'ta özellikle hafta sonundan itibaren suların bulanık aktığı ile ilgili şikayetler gelmeye başladı. Çekilen fotoğraflarda suyun çeşitli renklerde olduğu açıkça görülürken, vatandaşlar ise şişe sulara yöneldiler.

İYİ PARTİ İL BAŞKANI'NDAN TEPKİ

Kahramanmaraş'ta suyun bulanık akması ile ilgili İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel'de bir açıklama yaptı. Sosyal medyadan sorunu dile getiren Çabukel şunları söyledi:

"Yav bu siyaset yaptığını zannedenleri hakikaten anlamakta güçlük çekiyorum. Ben diyorum ki su yok, diyorlar ki şehidi kullandın, ben diyorum ki vekil yanlışı konuştu, onlar diyorlar ki sonunu güzel bağladı, ben diyorum ki sular şehrimizde sarı akıyor.

Yapamıyorsanız oturun kenara hizmet nasıl yapılır size gösterelim. Önce vatandaşı sevmeniz gerekir. Önce Parayı veya partinizi severseniz olmaz!

(Doğukent, Mağralı, mercimektepe, Güneşevler, Karamanlı ve daha bir çok yer) buna be diyecekler merak ediyorum. Şimdi yalan dolan siyaset, iki yüzlüler, eli çabuk davranışlar falan mı? Vatandaşlar sizden bize laf yetiştirmenizi beklemiyor. Hizmet bekliyorum HİZMET!"

KASKİ AÇIKLAMA YAPTI

Kahramanmaraş'ta artan şikayetler üzerine KASKİ tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada suların bulanık akmasına neden olarak Ayvalı Barajı'ndan su verilmesi gösterildi. İşte o açıklama:

Son yıllarda genel olarak ülkemizi etkileyen yağış yetersizliği, ilimize düşen yağış miktarını da etkilemiş olup içmesuyu kaynaklarımızda; baraj, göl ve yeraltı sularımızda ciddi azalmalar meydana gelmiştir.

Genel Müdürlüğümüz bu riskleri dikkate alarak, hemşerilerimizin içmesuyu sıkıntısı yaşamaması için gerekli önlemleri almıştır ve almaya devam etmektedir. Bu kapsamda kaynak sularımızın azalması neticesinde ilimizde herhangi bir içme suyu sorunu yaşanmaması için Ayvalı Barajından şehrimize ilave içme suyu verilmeye başlanmıştır. Ayvalı barajından ilave su temininde bir bulanıklık sorunu yaşanmıştır. Bu sorunun giderilmesine yönelik ekiplerimiz sahada yoğun çalışmalar yürütmektedir.

Bilindiği gibi şebekelerimize verilen sular KASKİ Genel Müdürlüğü kontrol ekiplerinin dışında Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü tarafından da sürekli takip edilmektedir. Genel Müdürlüğümüz yada ilgili resmi kurumlar dışında yapılan ve kamuoyunu yanıltıcı nitelikte olan haberlere itibar edilmemelidir. Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

 

banner261
Yorumlar (12)
Kahramankentli 2 hafta önce
antepe su verecenize birazda şehrinize hizmet verin
colombo 2 hafta önce
Allahından bulsunlar 1 haftadır ne çektiğimi bir ben bir Allah biliyor. evde akan çeşme sularında parazit var. oda kanda enfeksiyona neden oluyor. Allaha havale ediyorum o insanları ben.
NE PARAZİTİ BU ARKADAŞIM AÇIKLARMISIN 2 hafta önce
NE PARAZİTİ BU DOKTOR BEY AÇIKLARMISIN
Veli Kaya 2 hafta önce
Belediye Başkanı Güngör’ün şehir umurunda mı? Yazık bu şehire
Aristokrat46 2 hafta önce
Çocuklarda kusma karın ağrısı ishal var hastaneler tıklım tıklım belediyeden halen Bi açıklama ve tedbir uyarısı yok insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı...
ÖKKEŞ 2 hafta önce
SULAR İÇİLMİYOR
Yıldırım 2 hafta önce
Yorum yapsak ne değişir yapmasak ne ayvalık
barajını besleyen su kaynakları ne derece kont
rol ediliyor Kısacası yönetim sorunu var Gazian
tel bu konuda neden bizim kadar sorun yaşa
Mıyor üstelik Kahramanmaraş su konusunda
Türkiye'de sayılı şehirler arasında dendiği halde.SU YÖNETİMİ FARKLI BİR TECRÜBE VE CESARET İŞİ SU HAYATTIR BABAMIN OĞLUDA OLSA KİMSE KUSURA BAKMASIN?????
DEMIRCIOGLU ALI 2 hafta önce
nerde bu sehirin beldiyesi harac ve rusvetten baska ne is yapar ??????
HİGGS 2 hafta önce
EY Maraşlı,"kendim ettim kendim buldum" şarkısını çal çal dinle.Belki avunursun !
maraşlı 2 hafta önce
İnsanlara borcunuz var diye msj atıyorsunuz vakti saati geldiğinde . Madem böyle bir şey varsa insanları neden uyarmıyorsunuz. Herkes işine geldiği gibi davranıyor maalesef.
Kadir Battal 2 hafta önce
KASKİ ye doldurmuşlar yeteneksiz dolmacıları
Siyasal islamcılara Allah lanet etsin İnşAllah
ela 2 hafta önce
az kaldı kılıçdaroğlu geleçek ! kentin tamamında sarı su akacak yada su akmayacak..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı